Events
Pontebba-SC
Gent
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-1 (CD-1) - Oberstdorf, Germany - 17-19 November 2023
 
Final 777 meter Men Junior D
 Race 25, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.394 Ulrik Evenmo ERVIK  OSK1:22.624
2.128 Dennis ERLACHER  BOR1:33.417
3.2104 Amaury BONNEAU ABRAM  USO1:59.071
 Race 26, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Thibault POIRIER  ASMB1:18.849
2.215 Diego DI BELLA  BOR1:26.651
3.33 Eliot GRISIER  ASMB1:26.968
4.467 Arran MURRAY  NIRC1:27.366
5.5116 Armand TERLAIN  USO1:42.424
 Race 27, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.550 Hubert JEZIAK  EVD1:20.019
2.3108 Louis CARRIE  USO1:26.208
3.4121 Diego AGNOLI  UGP1:27.430
4.297 Lars VAN AERDE  YDS1:43.628
5.1125 Jorrit RUIJTEN  STBP
 Race 28, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2119 Gaspard SEITE  USO1:21.707
2.6111 Ryan DRAAISMA  SCT1:21.997
3.1133 Brian AGNOLI  UGP1:22.367
4.345 Oskar LOMAN  DKIJV1:23.128
5.5130 Jurjen KRAMER  TRL1:24.661
6.4126 Karsten DIELEMAN  STB1:31.367
 
 
Final 1000 meter Men Junior D
 Race 29, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.412 Michele GIACOMELLI  BOR1:42.3612
2.3127 Manuel CUNACCIA  SGPV1:42.4091
3.1113 Gabriele BALLABIO  SES1:42.541
4.6112 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES1:43.355
5.527 Tobias GONCZOL  BOR1:45.750
6.276 Otte HILARIDES  SCTP
 Race 30, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1105 Jesse-Jan RAYEN  YDS1:36.70434
2.5103 Timeo CALANCA  RPV1:37.55521
3.24 Mattia BRACCHI  BOR1:38.18413
4.31 Daniel TROWBRIDGE  ALD1:38.4778
5.457 David HRADSK√Ě  KSB1:40.0915
6.6118 Cohen GRAY BUFFEY  SHF1:40.2253


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Impakt Sport
Skate-Tec
Sebra Sports
Engo
Kilimanjaro
Eraton
Bioracer