Events
Hasselt
Pontebba-SC
Gent
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-1 (CD-1) - Oberstdorf, Germany - 17-19 November 2023
 
Heats 500 meter Men Junior D
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 39, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4103 Timeo CALANCA  RPV49.005Q
2.212 Michele GIACOMELLI  BOR50.085Q
3.1119 Gaspard SEITE  USO50.163
4.567 Arran MURRAY  NIRC54.887
5.397 Lars VAN AERDE  YDS55.031
 Race 40, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2127 Manuel CUNACCIA  SGPV48.727Q
2.4108 Louis CARRIE  USO52.463Q
3.315 Diego DI BELLA  BOR52.547
4.1118 Cohen GRAY BUFFEY  SHF1:00.319
 Race 41, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.22 Thibault POIRIER  ASMB47.917Q
2.4113 Gabriele BALLABIO  SES50.370Q
3.3126 Karsten DIELEMAN  STB53.042
4.545 Oskar LOMAN  DKIJV53.370
5.128 Dennis ERLACHER  BOR54.762
 Race 42, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.476 Otte HILARIDES  SCT50.416Q
2.250 Hubert JEZIAK  EVD51.944Q
3.1121 Diego AGNOLI  UGP56.721 
4.3116 Armand TERLAIN  USODNF
 Race 43, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.34 Mattia BRACCHI  BOR48.665Q
2.4112 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES51.180Q
3.1133 Brian AGNOLI  UGP51.277
4.2104 Amaury BONNEAU ABRAM  USO53.543
 Race 44, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3105 Jesse-Jan RAYEN  YDS47.064Q
2.194 Ulrik Evenmo ERVIK  OSK50.902Q
3.4111 Ryan DRAAISMA  SCT51.020
4.23 Eliot GRISIER  ASMB54.774
5.5130 Jurjen KRAMER  TRL54.850
 Race 45, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 Daniel TROWBRIDGE  ALD48.031Q
2.457 David HRADSK√Ě  KSB49.580Q
3.3125 Jorrit RUIJTEN  STB51.792
4.127 Tobias GONCZOL  BOR-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Skate-Tec
Eraton
Engo
Sebra Sports
Bioracer
Web-TV
Kilimanjaro