Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ARIE RAVENSBERGEN BOKAAL - Leiden, Netherlands - 23 March 2024
 
Halve Finales 500 meter Meisjes jun D
 Race 73, Groep 2     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.243 Isolde ONG  IHCL57.378 
2.149 Jitske BENNINK  IJA57.955
3.444 Anna MEULMEESTER  IHCL59.048
4.345 Vivienne BODIJN  IHCL59.228
 Race 74, Groep 2     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Lise HOLKERS  IHCL55.526 
2.376 Jannemijn TJEERDSMA  TRL59.632
3.448 Tirza. ROZEBOOM  IHCL1:03.575
4.568 Beliz KOCAK  STH1:10.097
5.270 Zee DE KIEFTE  SVU1:17.211
 Race 75, Groep 2     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.264 Toots VAN OLST  STAYC57.510 
2.142 Fenne VALENTIJN  IHCL57.788
3.357 Danique STOUT  SCT58.732
4.471 Lois TIMMERMANS  SVU1:03.958
 Race 76, Groep 2     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.146 Maud MORET  IHCL56.807 
2.265 Naomi SEGERS  STB57.050
3.332 Lotte JANSSEN  DKIJV1:00.415
4.447 Mia SCARGO  IHCL1:02.634
5.559 Florine ZUNNEBELD  SCT1:02.855
 Race 77, Groep 2     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 Iris SMITS  IJVZ56.346 
2.360 Doutzen WIERDA  SCT58.955
3.258 Veerle ZUNNEBELD  SCT58.994
4.462 Merel MORAAL  STA1:02.767
5.567 Julie VERMEULEN  STH1:05.542
  4 Races (the best skater of each race qualifies for the Finale, total 5 skaters)
 Race 78, Groep 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Fabiènne VAN DER VELDT  IHCL50.686Q
2.236 Maartje TOORNVLIET  IHCL50.913
3.437 Yfke VREEKEN  IHCL53.274
4.355 Lysanne VAN DER VAART  SCT53.434
5.556 Norah VAN ELST  SCT54.361
 Race 79, Groep 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 Lana SCHIPHOF  TRL49.573Q
2.452 Elin LAMAIN  IJVZ55.573 
3.540 Juup STRAATHOF  IHCL55.712
4.374 Manou WALTA  TRL1:14.530ADV
275 Dautsen VAN DER MEER  TRLP
 Race 80, Groep 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 Fleur HARTVELD  IJVZ49.265Q
2.254 Jente VAN DER HEIDE  SCT52.273 
3.335 Larissa REINDERS  IHCL54.295
4.439 Liese VAN DER LAAN  IHCL56.915
5.551 Tirza STENNEKE  IJVZ1:11.503
 Race 81, Groep 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.133 Annika OUWENEEL  IHCL50.934Q
2.273 Nynke KROL  TRL52.466 
3.366 Melanie OOMS  STH52.824
4.438 Mijntje JUFFERMANS  IHCL54.607
5.563 Filippa VAN DIJK  STAYC54.924


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro
Impakt Sport
Eraton
Web-TV
Sebra Sports