Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Semi Final 1000 meter Men Junior D
 Race 8, A     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1193 Jesse-Jan RAYEN  YDS1:46.190 
2.2184 Gaspard SEITE  USO1:47.490
3.5145 Jorrit RUIJTEN  STB1:47.640
4.342 Viktor MARKOVYCH  ETR1:51.103
5.620 Dennis ERLACHER  BOR1:51.243
6.780 Rinze ONDERWATER  IHCL1:59.880
7.416 Daniele MORELLI  BOR-    
 Race 9, A     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2115 Otte HILARIDES  SCT1:43.349 
2.12 Daniel TROWBRIDGE  ALD1:43.674
3.557 TAKACS Attila Botond  FTC1:46.614
4.3187 Armand TERLAIN  USO1:50.240
5.6170 Jurjen KRAMER  TRL1:51.358
6.7159 Ids CREBAS  SVU1:55.972
7.4186 Amaury BONNEAU ABRAM  USO-    
 Race 10, A     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.194 KISS-GEBORA Bence  KSI1:43.199 
2.24 Thibault POIRIER  ASMB1:45.393
3.4119 Jelte VAN HASKERA  SCT1:47.395
4.3117 Rick VAN DE POL  SCT1:49.001
5.6171 Pier SOEPBOER  TRL1:49.981
6.7196 Lou PIRAR  YDS1:50.124
7.532 Theo LE POCREAU  CST1:51.153
 Race 11, A     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2137 Manuel CUNACCIA  SGPV1:42.607 
2.1138 Cohen GRAY BUFFEY  SHF1:43.886
3.3158 Loek TER HART  SVU1:44.786
4.5191 Henri LENORMAND  YCE1:47.146
5.4118 Edo HOEKSTRA  SCT1:49.937
6.7194 Lars VAN AERDE  YDS1:50.093
7.618 Raffaele VIVIANI  BOR1:51.542
 Race 12, A     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Mattia BRACCHI  BOR1:47.200 
2.2131 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES1:48.418
3.4144 Karsten DIELEMAN  STB1:51.185
4.317 Diego DI BELLA  BOR1:53.365
5.55 Eliot GRISIER  ASMB1:56.616
6.7103 Laurens VAN DER VLIST  NSV1:57.839
7.6195 Edoardo DETOURNAY  YDS1:58.471
 Race 13, A     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1109 Timeo CALANCA  RPV1:46.571 
2.6116 Ryan DRAAISMA  SCT1:47.669
3.5168 Ingmar CARPENTER  TRL1:50.211
4.736 Bjarne DEN BESTEN  DKIJV1:50.395
5.3185 Louis CARRIE  USO1:51.542
6.435 Oskar LOMAN  DKIJV1:51.543
7.215 Tobias GONCZOL  BOR1:53.326
 Race 14, A     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 NEMETH Marcell  FTC1:47.154 
2.3108 Ulrik Evenmo ERVIK  OSK1:48.468
3.2132 Gabriele BALLABIO  SES1:48.479
4.7120 Niels EVERTS  SCT1:55.642
5.419 Matteo BONETTI  BOR-    
6.631 Kostas VAITKEVICIUS  CST2:00.250
7.5169 Ties OVERZET  TRL-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton
Sebra Sports
Skate-Tec
Kilimanjaro
Impakt Sport
Bioracer
Engo
Web-TV