Events
Pontebba-SC
Gent
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
LARA VAN RUIJVEN MEMORIAL - Den Haag, Netherlands - 30 September-1 October 2023
 
Semi Final 777 meter Women Junior D
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
 Race 25, Group 2     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Juup STRAATHOF  IHCL1:34.771Q
2.250 Anna MEULMEESTER  IHCL1:39.494 
3.4103 Florine ZUNNEBELD  SCT1:40.000
4.311 Dieuwertje LEHMANN  DKIJV1:42.328
 Race 26, Group 2     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1151 Melanie OOMS  STH1:32.692Q
2.248 Vivienne BODIJN  IHCL1:39.176 
3.449 Isolde ONG  IHCL1:45.179
4.3139 Toots VAN OLST  AYC1:49.766
 Race 27, Group 2     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.176 Elin LAMAIN  IJVZ1:33.016Q
2.2102 Veerle ZUNNEBELD  SCT1:34.510 
3.347 Yfke VREEKEN  IHCL1:35.012
4.446 Lise HOLKERS  IHCL1:48.634
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 5 skaters)
 Race 28, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Fabiènne VAN DER VELDT  IHCL1:22.588Q
2.263 Juliette VAN RHEE  IJA1:23.853 
3.477 Iris SMITS  IJVZ1:28.556
4.3101 Lysanne VAN DER VAART  SCT1:28.581
5.5176 Manou WALTA  TRL1:31.380
 Race 29, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2168 Tinne BOLSIUS  SVU1:24.998Q
2.199 Sigrid VAN ES  SCT1:25.090
3.341 Larissa REINDERS  IHCL1:25.327
4.443 Maartje TOORNVLIET  IHCL1:25.489
5.545 Mijntje JUFFERMANS  IHCL1:37.191
 Race 30, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4175 Lana SCHIPHOF  TRL1:21.207Q
2.174 Fleur HARTVELD  IJVZ1:21.470
3.240 Annika OUWENEEL  IHCL1:27.668
4.5142 Naomi SEGERS  STB1:31.686
5.3100 Jente VAN DER HEIDE  SCT-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Eraton
Bioracer
Impakt Sport
Kilimanjaro
Web-TV
Skate-Tec
Sebra Sports