Events
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE NORWAY CUP 3 - SKIEN OPEN - Skien, Norway - 14-15 January 2023
 
Semi Final 1500 meter Elite
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.431 Linus August RISNES  OSK2:43.807Q
2.332 Tinius RAMBØL ALME  OSK2:45.094 
3.137 Pauliina KLEVSTUEN  OSK2:46.321
4.650 Magnus RATDAL  TKK2:48.665
5.552 Henri Stenskrog MIDJO  TKK2:50.625
6.241 Nola KVARME  OSK3:10.666
 Race 2, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.329 Eirik ANDERSEN  OSK2:48.656Q
2.533 Aron FEIRING  OSK2:50.025 
3.253 Aline Holbø DYRSET  TKK2:51.431
4.139 Amalie Haugerud TEIG  OSK2:57.095
5.438 Mathilde PEDERSEN  OSK2:58.545
 Race 3, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Nicolai BJERKE  OSK2:43.412Q
2.349 Lars BONESMO  TKK2:43.890 
3.459 Haakon Anders BIERMANN  OSK2:44.328
4.651 Ingemar Stenskrog MIDJO  TKK2:45.359
5.542 Eline Lupke TVETER  OSK3:00.095
240 Anne Sofie Knutsen BIRKEDAL  OSKDNS
 
Final 1500 meter Elite
 Race 11, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.238 Mathilde PEDERSEN  OSK3:19.622
2.152 Henri Stenskrog MIDJO  TKK3:19.748
3.342 Eline Lupke TVETER  OSK3:22.949
4.441 Nola KVARME  OSK3:38.105
540 Anne Sofie Knutsen BIRKEDAL  OSKDNS
 Race 12, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.553 Aline Holbø DYRSET  TKK2:42.294
2.159 Haakon Anders BIERMANN  OSK2:42.534
3.337 Pauliina KLEVSTUEN  OSK2:42.844
4.450 Magnus RATDAL  TKK2:44.415
5.639 Amalie Haugerud TEIG  OSK2:55.838
251 Ingemar Stenskrog MIDJO  TKKP
 Race 13, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.231 Linus August RISNES  OSK2:47.274
2.529 Eirik ANDERSEN  OSK2:47.538
3.130 Nicolai BJERKE  OSK47.956
4.432 Tinius RAMBØL ALME  OSK2:48.840 
5.349 Lars BONESMO  TKK2:52.404 
6.633 Aron FEIRING  OSK-     
 


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Kilimanjaro
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Eraton
Impakt Sport
Sebra Sports