Events
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA SERIES 3 - SLOVAK OPEN - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 16-18 December 2022
 
Heats 222 m JUNIOR E GIRLS
 Race 22, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2224 Barbora OCHLANOVA  SKMA28.658 
2.1232 Veronika KO?ELOVÁ  PRK29.062
3.4210 Michaela SKLADANA  SKMA30.006
4.3197 Margaréta PACÁKOVÁ  STEZ30.485
 Race 23, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3199 Lenka VASTUSKOVA  STEZ27.947 
2.5219 Natália OR?U?ÁKOVÁ  SKMA30.960
3.4222 Sofia ?OLTESOVA  SKMA31.219
4.2226 Tamara ONU?KOVÁ  SCKE33.029
5.1233 Nikola NOVOTNÁ  PRK46.873
 Race 24, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1220 Tereza SINAYOVA  SKMA28.215 
2.3193 Lea URBANOVÁ  STEZ28.371
3.4231 Alexandra MARUSAKOVA  PRK31.692
5.2227 Karolína ONDREJOVÁ  SCKE48.541
5223 Lea CERVA  SKMAP
 
Final 222 m JUNIOR E GIRLS
 Race 31, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4223 Lea CERVA  SKMA31.185 
2.3227 Karolína ONDREJOVÁ  SCKE34.086
3.1226 Tamara ONU?KOVÁ  SCKE38.917
4.2233 Nikola NOVOTNÁ  PRK45.961
 Race 33, Group 2     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3219 Natália OR?U?ÁKOVÁ  SKMA29.2493 
2.4222 Sofia ?OLTESOVA  SKMA29.3182
3.1210 Michaela SKLADANA  SKMA29.6591
4.2197 Margaréta PACÁKOVÁ  STEZ30.333
5.5231 Alexandra MARUSAKOVA  PRK30.674
 Race 35, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1199 Lenka VASTUSKOVA  STEZ27.58534 
2.2220 Tereza SINAYOVA  SKMA27.74321
3.4224 Barbora OCHLANOVA  SKMA28.77313
4.3193 Lea URBANOVÁ  STEZ28.9608
5.5232 Veronika KO?ELOVÁ  PRK29.3505
 
Distance Classification 222 m JUNIOR E GIRLS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.199 Lenka VASTUSKOVA  STEZ1341|127.585
2.220 Tereza SINAYOVA  SKMA2211|227.743
3.224 Barbora OCHLANOVA  SKMA3131|328.658
4.193 Lea URBANOVÁ  STEZ482|428.371
5.232 Veronika KO?ELOVÁ  PRK552|529.062
  Final, Group 2
6.219 Natália OR?U?ÁKOVÁ  SKMA132|129.249
7.222 Sofia ?OLTESOVA  SKMA223|229.318
8.210 Michaela SKLADANA  SKMA313|329.659
9.197 Margaréta PACÁKOVÁ  STEZ44|430.333
10.231 Alexandra MARUSAKOVA  PRK53|530.674
  Final, Group 3
11.223 Lea CERVA  SKMA1P|131.185
12.227 Karolína ONDREJOVÁ  SCKE25|234.086
13.226 Tamara ONU?KOVÁ  SCKE34|333.029
14.233 Nikola NOVOTNÁ  PRK45|445.961


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton
Impakt Sport
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Kilimanjaro
Skate-Tec
Engo