Events
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA SERIES 3 - SLOVAK OPEN - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 16-18 December 2022
 
Heats 333 m JUNIOR E GIRLS
 Race 98, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1199 Lenka VASTUSKOVA  STEZ41.101 
2.2222 Sofia ?OLTESOVA  SKMA42.212
3.5219 Natália OR?U?ÁKOVÁ  SKMA42.263
4.4226 Tamara ONU?KOVÁ  SCKE49.080
3233 Nikola NOVOTNÁ  PRKDNS
 Race 99, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1220 Tereza SINAYOVA  SKMA40.979 
2.3232 Veronika KO?ELOVÁ  PRK42.347
3.2197 Margaréta PACÁKOVÁ  STEZ43.073
4.4210 Michaela SKLADANA  SKMA44.186
5.5227 Karolína ONDREJOVÁ  SCKE49.422
 Race 100, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3224 Barbora OCHLANOVA  SKMA40.795 
2.1231 Alexandra MARUSAKOVA  PRK43.177
3.4223 Lea CERVA  SKMA45.781
4.2193 Lea URBANOVÁ  STEZ45.899
 
Final 333 m JUNIOR E GIRLS
 Race 107, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1193 Lea URBANOVÁ  STEZ41.557 
2.2226 Tamara ONU?KOVÁ  SCKE48.340
3.3227 Karolína ONDREJOVÁ  SCKE48.830
 Race 109, Group 2     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1219 Natália OR?U?ÁKOVÁ  SKMA42.5483 
2.4210 Michaela SKLADANA  SKMA44.2602
3.5223 Lea CERVA  SKMA46.0031
4.2197 Margaréta PACÁKOVÁ  STEZ54.132
3231 Alexandra MARUSAKOVA  PRKP
 Race 111, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3199 Lenka VASTUSKOVA  STEZ40.47134 
2.1224 Barbora OCHLANOVA  SKMA41.82521
3.2220 Tereza SINAYOVA  SKMA41.94713
4.5232 Veronika KO?ELOVÁ  PRK42.6428
5.4222 Sofia ?OLTESOVA  SKMA42.8525
 
Distance Classification 333 m JUNIOR E GIRLS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.199 Lenka VASTUSKOVA  STEZ1341|140.471
2.224 Barbora OCHLANOVA  SKMA2211|240.795
3.220 Tereza SINAYOVA  SKMA3131|340.979
4.232 Veronika KO?ELOVÁ  PRK482|442.347
5.222 Sofia ?OLTESOVA  SKMA552|542.212
  Final, Group 2
6.219 Natália OR?U?ÁKOVÁ  SKMA133|142.263
7.210 Michaela SKLADANA  SKMA224|244.186
8.223 Lea CERVA  SKMA313|345.781
9.197 Margaréta PACÁKOVÁ  STEZ43|443.073
10.231 Alexandra MARUSAKOVA  PRKP2|P43.177
  Final, Group 3
11.193 Lea URBANOVÁ  STEZ14|141.557
12.226 Tamara ONU?KOVÁ  SCKE24|248.340
13.227 Karolína ONDREJOVÁ  SCKE35|348.830
  Heats, Group 1
233 Nikola NOVOTNÁ  PRKDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Engo
Skate-Tec
Web-TV
Eraton
Kilimanjaro
Sebra Sports
Bioracer