Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-2 (ABS-1)-JUNIOR CHALLENGE (JW-2) - Torino, Italy - 25-27 November 2022
Repechage PH 1000 meter Men AB
9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 20 skaters)
Race 208, .. (1 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
119
Daniele ZAMPEDRI
SCP
1:34.560
Q
2.
1
161
Francesco PICCO
VGT
1:34.746
Q
3.
5
164
Sebastian CAPONE
VGT
1:37.229
4.
3
163
Massimiliano PICCHIARELLI
VGT
1:39.113
4
98
Evan LEEUWIS
NSV
DNF
Race 209, .. (2 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
103
Miika KLEVSTUEN
OSK
1:36.116
Q
2.
4
159
Gabin CARRIE
USO
1:37.763
Q
3.
2
136
Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK
STKG
2:06.150
ADV
3
106
Linus August RISNES
OSK
P
Race 210, .. (3 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
61
Emiel SCHEEPSTRA
KTTN
1:33.603
Q
2.
3
160
Simon BASTIER
USO
1:33.701
Q
3.
5
118
Ihan YOO
SAIR
1:33.799
4.
2
16
Alex MAESTRI
BOR
1:35.322
5.
1
32
Jonathan RÖSKENBLECK
GER
1:51.919
Race 211, .. (4 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
45
Warre NOIRON
IDA
1:41.971
Q
2.
1
3
Louis MOUHOT
ASMB
1:42.402
Q
3.
2
36
Emil KOCH
GER
1:43.351
4.
3
15
Daniele COLA
BOR
1:43.578
Race 212, .. (5 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
145
Daniel BROUWER
RTCM
1:38.320
Q
2.
1
77
Timo VALENTIJN
KTTZW
1:38.454
Q
3.
3
108
Nicolai BJERKE
OSK
1:38.628
4.
4
179
Joseph ARMSTRONG
ALD
1:41.060
5.
5
5
Lucas ROSSETTI
ASMB
1:42.306
Race 213, .. (6 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
75
Jacob OUWENEEL
KTTZW
1:33.165
Q
2.
3
123
Pietro GERVASONI
SES
1:33.451
Q
3.
2
138
Larsen CASUBOLO
STKG
1:35.541
4.
4
95
Elliot BAKER
NIRC
1:39.082
5.
5
4
Mathis PAICHEUR
ASMB
1:43.086
Race 214, .. (7 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
21
Federico IORIATTI
CPP
1:32.485
Q
2.
2
92
Isaac RAIZADA
NIRC
1:33.663
Q
3.
4
97
Max KLEINRENSINK
NSV
1:34.261
4.
3
122
Kai-Arne OTTENHOFF
SCT
1:34.639
5.
5
151
Robin METZ
TRL
-
Race 215, .. (8 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
158
Franck Edward Julien TEKAM
USO
1:37.666
Q
2.
2
60
Jurre SYBRANDI
KTTN
1:37.784
Q
3.
3
107
Tinius RAMBØL ALME
OSK
1:38.313
4.
4
125
Alessandro BUCCELLINI
SES
1:39.656
Race 216, .. (9 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
37
Rafael SCHLOSSARECK
GER
1:38.442
Q
2.
4
94
Arty CLAREY
NIRC
1:40.068
Q
3.
3
170
Lukas KOBUCH
GER
1:56.672
ADV
2
20
Gabriel MATURI PADOVANI
CPP
DNF
1
105
Eirik ANDERSEN
OSK
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters