Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 / JUNIOR CHALLENGE - Hasselt, Belgium - 29-31 October 2021
 
Semi Final 1500 meter Men Junior A
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 5 skaters)
 Race 14, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.578 Gianluca BERNARDI  SCP2:28.511Q
2.483 Chris BARTELS  STB2:28.833
3.288 Matteo DEFOSSE  USF2:35.261
4.372 Federico IORIATTI  CPP2:40.321
5.184 Thibault FOSTIER  STKG-    
 Race 15, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.373 Matheo GRALL  CVGH2:55.536Q
2.274 Fabian RADT  DKIJV2:55.700 
3.571 Ezio BONUTTI  BOR2:56.912
4.179 Mattia BERNABÈ  SCP3:01.550
486 Lars BONESMO  TKKP
 Race 16, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.482 Milan SCHENK  STB2:39.776Q
2.285 Sigurd Holbø DYRSET  TKK2:39.832
3.370 Romain BERTHELOT  ASMB2:42.424
4.580 Giulio LO CIGNO  SCP2:43.144
5.177 Lars DE GROOT  IJVZ2:47.616
 
Final 1500 meter Men Junior A
 Race 29, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.180 Giulio LO CIGNO  SCP2:27.268 
2.484 Thibault FOSTIER  STKG2:27.768
3.586 Lars BONESMO  TKK2:30.548
4.379 Mattia BERNABÈ  SCP2:36.090
5.277 Lars DE GROOT  IJVZ2:58.660
 Race 30, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.571 Ezio BONUTTI  BOR2:49.7993 
2.370 Romain BERTHELOT  ASMB2:49.8132
3.272 Federico IORIATTI  CPP2:54.3851
4.188 Matteo DEFOSSE  USF2:54.755
474 Fabian RADT  DKIJVP
 Race 31, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.283 Chris BARTELS  STB2:49.13834 
2.382 Milan SCHENK  STB2:49.16021
3.573 Matheo GRALL  CVGH2:49.32213
4.485 Sigurd Holbø DYRSET  TKK2:49.4328
5.178 Gianluca BERNARDI  SCP3:14.7935
 
Distance Classification 1500 meter Men Junior A
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.83 Chris BARTELS  STB1342|12:28.833
2.82 Milan SCHENK  STB2211|22:39.776
3.73 Matheo GRALL  CVGH3131|32:49.322
4.85 Sigurd Holbø DYRSET  TKK482|42:39.832
5.78 Gianluca BERNARDI  SCP551|52:28.511
  Final, Group 2
6.71 Ezio BONUTTI  BOR133|12:49.799
7.70 Romain BERTHELOT  ASMB223|22:42.424
8.72 Federico IORIATTI  CPP314|32:40.321
9.88 Matteo DEFOSSE  USF43|42:35.261
10.74 Fabian RADT  DKIJVP2|P2:55.700
  Final, Group 3
11.80 Giulio LO CIGNO  SCP14|12:27.268
12.84 Thibault FOSTIER  STKG25|22:27.768
13.86 Lars BONESMO  TKK3|NS|32:30.548
14.79 Mattia BERNABÈ  SCP44|42:36.090
15.77 Lars DE GROOT  IJVZ55|52:47.616


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Engo
Bioracer
Impakt Sport
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Skate-Tec