Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
REGIOCOMPETITIE NOORD-OOST NR 1 - Leeuwarden, Netherlands - 24 October 2021
Finale 2000 m Relay Relay Pupillen
Race 58, Groep 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
3
ST Groningen
STG
4:33.583
202
Janna HUIZING
204
Jasmijn WESTRA
211
Kelvin SPIJK
248
Zoè DE ESCH
2.
2
10
Trias Shorttrack Y
TRL Y
4:36.462
4
Elias KARELSE
40
Rick STELLINGWERF
75
Manou WALTA
81
Femke POSTHUMA
3.
1
15
SC Thialf Heerenveen 6
SCT 6
5:23.588
117
Silvan STROETINGA
118
Jelte VAN HASKERA
162
Doutzen WIERDA
169
Eva SCHIPPERS
Race 59, Groep 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
13
SC Thialf Heerenveen 4
SCT 4
4:08.966
156
Kyra KAMSTRA
163
Jente VAN DER HEIDE
173
Lieuwe KRAMER
178
Edo HOEKSTRA
2.
3
9
Trias Shorttrack H
TRL H
4:15.385
64
Jurjen KRAMER
80
Jochem STELLINGWERF
95
Yteke SOEPBOER
96
Nynke KROL
3.
2
8
Trias Shorttrack E
TRL E
4:20.458
63
Bastian FABER
78
Ties OVERZET
79
Hessel KRAMER
89
Kelvin GJALTEMA
4.
4
14
SC Thialf Heerenveen 5
SCT 5
4:34.467
152
Niels EVERTS
153
Rick VAN DE POL
159
Heleen DROST
164
Lysanne VAN DER VAART
Race 60, Groep 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
6
Trias Shorttrack C
TRL C
3:40.818
57
Nils WAGENAAR
60
Yente BROUWERS
73
Lars DIJCK
92
Neeltsje DE BOER
2.
4
12
SC Thialf Heerenveen 3
SCT 3
3:54.738
148
Sigrid VAN ES
168
Michelle VAN DER WOUDE
174
Thomas KRAMER
227
Lucien DE ESCH
3.
2
7
Trias Shorttrack D
TRL D
4:12.443
59
Watse WESTRA
66
Dautsen VAN DER MEER
93
Pier SOEPBOER
94
Thies LOOIJENGA
4.
3
4
Shorttrackteam GO
GO
4:13.530
303
Anne KEPPELS
317
Briget WOLBERS
323
Jules KEPPELS
346
Jip SPEL
Race 61, Groep 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
5
Trias Shorttrack B
TRL B
3:32.814
54
Lise DIJKSTRA
61
Lana SCHIPHOF
74
Sanne BRINKSMA
86
Naud SCHEEPSTRA
2.
4
2
SC Thialf Heerenveen
SCT
3:33.388
138
Djoeke SCHMITZ
145
Amber VAN DER HEIDE
151
Sara VAN DE POL
181
Esther DROST
3.
1
1
Trias Shorttrack
TRL
3:42.472
43
Janna Wietske VAN DER ENDE
65
Bjorn SCHIPHOF
69
Ingmar CARPENTER
91
Mart SYPERSMA
4.
3
11
SC Thialf Heerenveen 2
SCT 2
3:52.468
110
Otte HILARIDES
139
Ryan DRAAISMA
154
Stefan EVERTS
165
Jurre NAUTA
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters