Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 2 - OLYMPIC QUALIFYING - Nagoya, Japan - 28-31 October 2021
 
Preliminaries 500 m Men
  17 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 40 skaters)
 Race 44     (1 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 Jordan PIERRE-GILLES  CAN41.946Q
2.25 Reinis BERZINS  LAT42.005Q
3.176 Lubomir KALCHEV  BUL43.193 
4.188 Sidney K CHU  HKG44.966
5.26 Martin KOLENC  CRO-    
 Race 45     (2 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.54 REN Ziwei  CHN41.024Q
2.194 KWAK Yoon-Gy  KOR41.174Q
3.11 Maxime LAOUN  CAN41.342q
4.121 Jonathan MOODY  GBR42.409
5.169 Ivan MARTINIC  CRO44.043
 Race 46     (3 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.60 Daniil EIBOG  RUS41.871Q
2.13 Vladislav BYKANOV  ISR41.950Q
3.195 PARK Jang Hyuk  KOR42.109q
4.98 Brandon KIM  USA42.309
5.174 Murat TAHTACI  TUR42.622
 Race 47     (4 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.48 WU Dajing  CHN41.324Q
2.44 Oleh HANDEI  UKR42.333Q
3.152 Jun-Peng SU  TPE43.887 
4.21 Nico ANDERMANN  AUT47.965
29 Liam O BRIEN  IRLP
 Race 48     (5 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.52 HWANG Daeheon  KOR41.321Q
2.34 Roberts KRUZBERGS  LAT41.494Q
3.190 Xin SUI  HKG41.743q
4.136 Dominic ANDERMANN  AUT44.143
5.199 Jing Feng XU  SGP-    
 Race 49     (6 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.53 Pavel SITNIKOV  RUS41.877Q
2.97 Lukasz KUCZYNSKI  POL42.101Q
3.200 Denys IOFIN  UKR44.995 
4.139 Adriaan DEWAGTERE  BEL57.409
32 Furkan AKAR  TURP
 Race 50     (7 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 LIU Shaoang  HUN41.321Q
2.101 Katsunori KOIKE  JPN41.772Q
3.147 Nicolas LABORDE  COL43.681 
4.183 Heorhi ARLOU  BLR43.816
5.131 Ethan TREACY  GBR-    
 Race 51     (8 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 LIU Shaolin Sandor  HUN42.233Q
2.23 Ryan PIVIROTTO  USA42.342Q
3.18 Christoph SCHUBERT  GER42.628 
4.40 Tarik OMERAGIC  BIH43.385
5.123 Zdenek SEJPAL  CZE43.870
 Race 52     (9 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.78 Kota KIKUCHI  JPN42.223Q
2.73 Quentin FERCOQ  FRA42.760Q
3.130 Ethan DE ROSE  NZL43.061 
4.28 Dimitar GEORGIEV  BUL43.942
5.203 Edin BRANKOVIC  BIH44.331
 Race 53     (10 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 Jens VAN 'T WOUT  NED41.866Q
2.9 Stijn DESMET  BEL41.978Q
3.204 Thomas NADALINI  ITA42.372q
4.141 Sean MCANUFF  IRL44.761
5.42 Julian MACARAEG  PHI-    
 Race 54     (11 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Konstantin IVLIEV  RUS41.324Q
2.92 Andrea CASSINELLI  ITA41.707Q
3.145 Clayton DE CLEMENTE  USA43.304 
4.148 Danylo FEDORENKO  UKR44.446
5.198 Trevor Xu Xuan TAN  SGP-    
 Race 55     (12 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.50 Abzal AZHGALIYEV  KAZ42.187Q
2.119 Keanu BLUNDEN  AUS43.426Q
3.102 Gert-Jan GOEMINNE  BEL43.495 
4.37 Thibault M√ČTRAUX  SUI44.881
5.103 Yanghun Ben JUNG  GER-    
 Race 56     (13 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Denis NIKISHA  KAZ41.819Q
2.30 Tristan NAVARRO  FRA42.230Q
3.27 Michal NIEWINSKI  POL42.937 
4.84 Niall TREACY  GBR49.532
5.22 Radek FAJKUS  CZE-    
 Race 57     (14 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.70 Melle VAN 'T WOUT  NED42.812Q
2.81 Diane SELLIER  POL42.949Q
3.38 Akash ARADHYA  IND44.940 
4.197 Lucas Jun Jie NG  SGP45.107
161 Chun-Chieh LIN  TPEP
 Race 58     (15 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 Dylan HOOGERWERF  NED41.905Q
2.7 Pietro SIGHEL  ITA42.202Q
3.184 YU Songnan  CHN42.622q
4.180 Brendan COREY  AUS42.699
5.140 Matthias WOLFGANG  AUT45.876
 Race 59     (16 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Adil GALIAKHMETOV  KAZ41.643Q
2.16 Steven DUBOIS  CAN41.698Q
3.192 Teppei KIKUCHI  JPN41.786q
4.36 Mikita MIHDALIOU  BLR43.506
5.189 Tsz Fung KWOK  HKG44.951
 Race 60     (17 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.66 KRUEGER John-Henry  HUN42.276Q
2.4 S√©bastien LEPAPE  FRA42.752Q
3.33 Tunay SIMSEK  TUR43.612 
4.156 Wei-Cheng LIAO  TPE45.173
5.187 Tobias PIETSCH  GER45.210


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Bioracer
Web-TV
Sebra Sports
Impakt Sport
Skate-Tec