Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
Rostock-HC
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
FRIESLAND CUP JUNIORS 8TH - Leeuwarden, Netherlands - 6-7 January 1990
 
Heats 500 meter Ladies Midget 1
 Race 11, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Elke TIZE  IRTA56.75
2.26 Arina SCHINGENGA  SCT1:03.83
3.334 Joyce VIJVERSBERG  HVHW1:06.12
 Race 12, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Ellen OLTHOF  GG57.55
2.233 Renske GROENEWEGEN  HVHW1:01.23
3.31 Erica ATSMA  SCT1:02.32
4.423 Karin VAN DIJK  ASCJE1:04.61
 Race 13, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Jessica BOS  SCT1:01.15
2.213 Rieneke VISSER  TRL1:02.63
3.332 Kitty GROENEWEGEN  HVHW1:05.02
 Race 14, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.119 Danielle BECKERING  GG1:02.75
2.28 Antoinet KEMKER  SCT1:06.23
3.329 Lenneke AINSWORTH  IHCL1:15.92
 Race 15, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Selina STOELWINDER  SCT1:01.75
2.230 Kitty ROTTEVEEL  IHCL1:05.43
3.326 Janneke SCHIPPERS  ASCJE1:25.52
 Race 16, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Hanine WEDA  TRL1:03.55
2.231 Lucie GRIMES  ASC1:07.43
3.324 Therese MINK  ASCJE1:07.42
4.44 Esther VISSER  SCTDNF
 Race 17, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Ingeborg VANDEWALLE  STKG1:01.05
2.29 Carla SIEBINGA  SCT1:04.73
3.325 Maya ROEDE  ASCJE1:04.92
4.411 Keetje SCHADE  TRLP
 Race 18, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 Amanda NIEWOLD  GG59.75
2.228 Mascha ONDERWATER  IHCL1:01.43
3.312 Olga VAN DER MEER  TRL1:03.32
4.45 Nadine SLOOT  SCT1:10.41
 
Distance Classification 500 meter Ladies Midget 1
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.2 Jessica BOS  SCT151|119:27.0
1.7 Selina STOELWINDER  SCT151|120:28.0
1.10 Hanine WEDA  TRL151|121:31.0
1.17 Amanda NIEWOLD  GG151|122:30.0
1.18 Ellen OLTHOF  GG151|123:27.0
1.19 Danielle BECKERING  GG151|124:29.0
1.27 Elke TIZE  IRTA151|125:25.0
1.35 Ingeborg VANDEWALLE  STKG151|126:26.0
9.6 Arina SCHINGENGA  SCT232|227:29.0
9.8 Antoinet KEMKER  SCT232|228:35.0
9.9 Carla SIEBINGA  SCT232|229:39.0
9.13 Rieneke VISSER  TRL232|230:41.0
9.28 Mascha ONDERWATER  IHCL232|231:42.0
9.30 Kitty ROTTEVEEL  IHCL232|232:47.0
9.31 Lucie GRIMES  ASC232|233:54.0
9.33 Renske GROENEWEGEN  HVHW232|234:55.0
17.1 Erica ATSMA  SCT323|335:57.0
17.12 Olga VAN DER MEER  TRL323|337:00.0
17.24 Therese MINK  ASCJE323|338:07.0
17.25 Maya ROEDE  ASCJE323|339:11.0
17.26 Janneke SCHIPPERS  ASCJE323|340:36.0
17.29 Lenneke AINSWORTH  IHCL323|341:51.0
17.32 Kitty GROENEWEGEN  HVHW323|342:56.0
17.34 Joyce VIJVERSBERG  HVHW323|344:02.0
25.5 Nadine SLOOT  SCT414|445:12.0
25.23 Karin VAN DIJK  ASCJE414|446:16.0
27.4 Esther VISSER  SCT04|446:16.0
28.11 Keetje SCHADE  TRL04|446:16.0


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Eraton
Skate-Tec
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Impakt Sport
Engo