Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
Rostock-HC
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
FRIESLAND CUP JUNIORS 8TH - Leeuwarden, Netherlands - 6-7 January 1990
 
Heats 333 meter Ladies Midget 1
 Race 74, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Lucie GRIMES  ASC39.45
2.27 Selina STOELWINDER  SCT40.33
3.312 Olga VAN DER MEER  TRL43.12
4.49 Carla SIEBINGA  SCT43.71
 Race 75, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Elke TIZE  IRTA37.05
2.218 Ellen OLTHOF  GG38.03
3.313 Rieneke VISSER  TRL41.32
4.429 Lenneke AINSWORTH  IHCL50.01
 Race 76, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Ingeborg VANDEWALLE  STKG40.25
2.210 Hanine WEDA  TRL41.63
3.35 Nadine SLOOT  SCT41.62
4.426 Janneke SCHIPPERS  ASCJE51.31
 Race 77, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 Amanda NIEWOLD  GG39.95
2.233 Renske GROENEWEGEN  HVHW40.83
3.32 Jessica BOS  SCT41.02
4.430 Kitty ROTTEVEEL  IHCL41.81
 Race 78, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Keetje SCHADE  TRL42.25
2.225 Maya ROEDE  ASCJE42.63
3.38 Antoinet KEMKER  SCT43.42
4.423 Karin VAN DIJK  ASCJE43.61
5.534 Joyce VIJVERSBERG  HVHW45.6
 Race 79, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.119 Danielle BECKERING  GG40.85
2.26 Arina SCHINGENGA  SCT42.83
3.31 Erica ATSMA  SCT43.42
4.432 Kitty GROENEWEGEN  HVHW49.61
5.524 Therese MINK  ASCJE52.4
6.628 Mascha ONDERWATER  IHCLDNF
 
Distance Classification 333 meter Ladies Midget 1
RankNrNameAffilFinishFPVictoriesBest time
  Heats, Group 1
1.11 Keetje SCHADE  TRL15142.0
1.17 Amanda NIEWOLD  GG1511:21.0
1.19 Danielle BECKERING  GG1512:01.0
1.27 Elke TIZE  IRTA1512:38.0
1.31 Lucie GRIMES  ASC1513:17.0
1.35 Ingeborg VANDEWALLE  STKG1513:57.0
7.6 Arina SCHINGENGA  SCT2324:39.0
7.7 Selina STOELWINDER  SCT2325:19.0
7.10 Hanine WEDA  TRL2326:00.0
7.18 Ellen OLTHOF  GG2326:38.0
7.25 Maya ROEDE  ASCJE2327:20.0
7.33 Renske GROENEWEGEN  HVHW2328:00.0
13.1 Erica ATSMA  SCT3238:43.0
13.2 Jessica BOS  SCT3239:24.0
13.5 Nadine SLOOT  SCT32310:05.0
13.8 Antoinet KEMKER  SCT32310:48.0
13.12 Olga VAN DER MEER  TRL32311:31.0
13.13 Rieneke VISSER  TRL32312:12.0
19.9 Carla SIEBINGA  SCT41412:55.0
19.23 Karin VAN DIJK  ASCJE41413:38.0
19.26 Janneke SCHIPPERS  ASCJE41414:29.0
19.29 Lenneke AINSWORTH  IHCL41415:19.0
19.30 Kitty ROTTEVEEL  IHCL41416:00.0
19.32 Kitty GROENEWEGEN  HVHW41416:49.0
25.24 Therese MINK  ASCJE5517:41.0
25.34 Joyce VIJVERSBERG  HVHW5518:26.0
27.28 Mascha ONDERWATER  IHCL0618:26.0


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Skate-Tec
Kilimanjaro
Bioracer
Engo
Eraton
Impakt Sport
Web-TV