Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 6 (CD-3) - Groningen, Netherlands - 21-23 February 2020
 
Heats 777 meter Ladies Junior D
  6 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 150, Group A     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.57 Paula KUHNT  EVD1:24.021Q
2.13 Maiwenn LANGEVIN  CST1:24.327
3.220 Giorgia MATURI PADOVANI  SGPV1:25.451
4.314 Juul VAN DER ZWAAN  IHCL1:29.498
5.421 Chiara ZACCARO  SLI1:30.294
 Race 151, Group A     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.410 Angel DALEMAN  IHCL1:17.613Q
2.59 Allegra STOLLENWERK  EVD1:23.409
3.16 Kassandra Lotta HÄUPL  ETR1:27.775
4.228 Mirthe MICHIELSEN  YDS1:30.225
5.316 Nadine PAWASSERAT  MERC1:31.757
 Race 152, Group A     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.423 Marit DAMEN  STB1:23.975Q
2.224 Sara TER HART  SVU1:24.084
3.115 Lotta VAN HERCK  IRTA1:25.065
4.322 Lisa WALTER  SLI1:30.862
 Race 153, Group A     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 Birgit RADT  DKIJV1:24.946Q
2.418 Billie RUSSELL  OSF1:27.006 
3.113 Pom STRAATHOF  IHCL-    
28 Lenja HOEFT  EVDP
 Race 154, Group A     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.42 Greta CRISTANI  BOR1:23.397Q
2.119 Sophie NIJBOER  SCT1:24.221
3.311 Julie VAN SANTEN  IHCL1:27.027
4.226 Nienke KLOMPMAKER  TRL1:29.557
 Race 155, Group A     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.31 Ines GRISOT  ASMB1:22.709Q
2.127 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO1:28.451 
3.225 Silke KABEL  SVU1:31.588
417 Violet CLAREY  NIRCP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Web-TV
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Engo