Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 2 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-1) - Lausanne, Switzerland - 15-17 November 2019
Final 1500 meter Men Junior B
Race 33, Group I (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
145
Eelke WESTRA
TRL
2:45.920
2.
1
83
Isaac HURLEY
NIRC
2:52.606
Race 34, Group H (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
93
Vicko POON
SAIR
2:33.250
2.
1
8
Jules MAGNENET
ASMB
2:34.506
3.
7
154
Michele TABACCHI
UGP
2:34.516
4.
3
9
Tom COMBESCOT
ASMB
2:37.826
5.
5
20
Timothe AUDEMARD
CGALE
2:38.178
6.
6
156
Kristian PORTA
UGP
2:41.244
7.
4
155
Massimo FORRER
UGP
2:41.396
Race 35, Group G (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
8
99
Gianluca BERNARDI
SCP
2:31.164
2.
7
57
Till SCHÄFER
MERC
2:32.706
3.
6
72
Thijmen KOESTAL
IJVZ
2:33.443
4.
5
182
Manel VISSCHER
SVU
2:33.478
5.
2
135
Even RATDAL
TKK
2:34.636
6.
3
137
Lars BONESMO
TKK
2:34.842
7.
1
95
Aidan SHEARER-HAWKINS
SAIR
2:37.180
8.
4
86
Arthur ZIJLSTRA
NSV
2:47.580
Race 36, Group F (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
11
Pietro CASTELLAZZI
BOR
2:22.358
2.
1
161
Etienne BASTIER
USO
2:22.636
3.
2
170
Leander SCHEPERS
YDS
2:24.330
4.
8
41
Ollie ROWE
ALD
2:24.646
5.
7
115
Brian BOER
STB
2:24.922
6.
4
119
Thibault FOSTIER
STKG
2:27.410
7.
6
32
Leon DÖRING
EVD
2:30.282
8.
5
176
Fabian RADT
DKIJV
2:42.900
Race 37, Group E (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
158
Noah BUFFET
USF
2:27.280
2.
6
178
Giulio LO CIGNO
SCP
2:28.286
3.
1
94
Huiwon LEE
SAIR
2:29.954
4.
4
7
Romain BERTHELOT
ASMB
2:30.058
5.
7
127
Martijn DOUMA
SVU
2:30.336
6.
3
71
Jeroen WILHELM
IJVZ
3:00.314
7.
5
82
Isaac RAIZADA
NIRC
-
Race 38, Group D (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
88
Gabriel VOLET
OAST
2:35.199
2.
3
164
Maurizio TUNNO
VGT
2:36.082
3.
7
66
Henk VAN ATTEN
IHCL
2:36.379
4.
1
177
Clemens PFROPPER
EVD
2:37.475
5.
4
144
Dedmer BOUMA
TRL
2:38.987
6.
5
30
Matheo GRALL
CVGH
2:39.376
7.
2
65
Tijn LEIJGRAAFF
IHCL
-
Race 39, Group C (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
114
Idse VAN BENTHUM
STB
2:31.380
2.
2
180
Milan SCHENK
STB
2:31.923
3.
3
16
Warre VAN DAMME
BSC
2:32.132
4.
5
165
Giuseppe ROMEO
VGT
2:32.785
5.
7
63
Ted DALRYMPLE
HVHW
2:33.021
6.
4
58
Jonas HAMMERMÜLLER
EVD
2:36.474
7.
6
103
Hidde VAN DIJK
SCT
2:51.294
Race 40, Group B (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
104
Justus KLASTER
SCT
2:28.885
1
2.
1
126
Mans BOSKAMP
SVU
2:29.255
3.
4
157
Arthur VANBESIEN
USF
2:29.393
4.
6
84
Steijn KOOPS
NSV
2:29.402
5.
3
120
Enzo PROOST
STKG
2:30.553
6.
5
85
Melvin WILTING
NSV
2:30.723
7.
7
136
Sigurd Holbø DYRSET
TKK
2:34.431
Race 41, Group A (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
125
Jari VAN POLEN
SVU
2:29.700
34
2.
3
181
Daan KOS
STB
2:29.731
21
3.
7
2
Theo COLLINS
ALD
2:30.340
13
4.
4
24
Davide OSS CHEMPER
CPP
2:32.082
8
5.
6
42
Sean Qi Jun YEO
MAS
2:33.001
5
6.
5
143
Jenning DE BOO
TRL
2:42.984
3
7.
2
179
Chris BRIJDER
SCT
-
2
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters