Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALTA VALTELLINA TROPHY - Bormio, Italy - 18-20 October 2019
Preliminaries 500 meter JUN B MEN
10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 28 skaters)
Race 48, Group 1 (1 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
120
Davide OSS CHEMPER
ITA
44.761
Q
2.
5
168
Egor PETRUSHENKOV
PET
44.865
Q
3.
3
37
Gianmarco BOSCARO
BOR
45.353
4.
1
236
Milan SCHENK
STB
45.544
5.
4
116
Thijmen KOESTAL
IJVZ
46.701
Race 49, Group 1 (2 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
254
Jari VAN POLEN
SVU
44.574
Q
2.
1
95
ZHANG Yu Jie Dominik
HUN
45.378
Q
3.
4
40
Warre VAN DAMME
BSC
45.496
4.
2
291
Etienne BASTIER
USO
45.697
Race 50, Group 1 (3 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
121
Pietro CASTELLAZZI
ITA
44.064
Q
2.
5
169
Andrei PORCHEVSKII
PET
44.123
Q
3.
1
282
Arthur VANBESIEN
USF
44.208
4.
3
204
Justus KLASTER
SCT
44.343
5.
4
255
Mans BOSKAMP
SVU
44.592
Race 51, Group 1 (4 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
45
Alexandre MIGNER
CAN
43.420
Q
2.
1
237
Daan KOS
STB
44.244
Q
3.
5
278
Leander SCHEPERS
YDS
45.143
4.
4
230
Daniil TIULIN
SSP
48.379
5.
3
53
Timothe AUDEMARD
CGALE
50.284
Race 52, Group 1 (5 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
161
Gabriel VOLET
OAST
44.716
Q
2.
1
36
Ezio BONUTTI
BOR
45.390
Q
3.
2
267
Dedmer BOUMA
TRL
45.542
4.
5
80
Jonas HAMMERMÜLLER
GER
46.045
5.
3
158
Steijn KOOPS
NSV
-
Race 53, Group 1 (6 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
41
Lubomir KALCHEV
BUL
43.833
Q
2.
3
299
Giuseppe ROMEO
VGT
44.844
Q
3.
2
281
Noah BUFFET
USF
45.488
4.
5
60
Fabian RADT
DKIJV
48.770
5.
1
112
Henk VAN ATTEN
IHCL
-
Race 54, Group 1 (7 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
122
Maurizio TUNNO
ITA
44.817
Q
2.
1
159
Melvin WILTING
NSV
46.210
Q
3.
4
115
Jeroen WILHELM
IJVZ
46.356
4.
2
81
Leon DÖRING
GER
46.821
5.
5
229
Ilia KORSAKOV
SSP
47.066
Race 55, Group 1 (8 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
111
Tijn LEIJGRAAFF
IHCL
45.436
Q
2.
3
243
Thibault FOSTIER
STKG
45.826
Q
3.
4
300
Alessandro PICCHIARELLI
VGT
46.393
4.
1
61
Yaron BRANDES
ETR
1:02.721
5.
2
94
JASZAPATI Peter
HUN
-
Race 56, Group 1 (9 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
266
Jenning DE BOO
TRL
43.586
Q
2.
4
3
Theo COLLINS
ALD
44.307
Q
3.
5
203
Chris BRIJDER
SCT
44.445
4.
3
57
Matheo GRALL
CVGH
45.947
5.
2
62
Theodor HÄUPL
ETR
48.308
Race 57, Group 1 (10 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
93
NOGRADI Bence
HUN
43.077
Q
2.
2
238
Idse VAN BENTHUM
STB
45.848
Q
3.
3
79
Clemens PFROPPER
GER
46.136
4.
1
256
Manel VISSCHER
SVU
47.227
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters