Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OPEN RUSSIAN CUP OF RUSSIAN SKATING UNION - Kolomna, Russia - 13-15 September 2019
 
Semi Final 1500 meter Ladies
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 17, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 Hanne DESMET  BEL2:42.186Q
2.230 Suzanne SCHULTING  NED2:42.304Q
3.332 Lara VAN RUIJVEN  NED2:42.730 
4.436 Selma POUTSMA  NED2:42.822
5.541 Olga TIKHONOVA  KAZ2:42.837
6.670 Yuliia BERESNEVA  RUS2:43.570
7.775 Svetlana TYULENEVA  RUS2:43.756
 Race 18, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.168 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS2:24.326Q
2.235 Xandra VELZEBOER  NED2:24.561Q
3.333 Rianne DE VRIES  NED2:24.672
4.434 Marijn WIERSMA  NED2:25.233
5.552 Vera RASSKAZOVA  RUS2:29.068
6.657 Olga BELYAKOVA  RUS2:30.776
7.760 Tatiana KOBIZEVA  RUS2:34.443
 Race 19, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Liudmila KOZULINA  RUS2:37.976Q
2.258 Anastasia DANILOVA  RUS2:38.442Q
3.364 Sofia BOYTSOVA  RUS2:38.580 
4.431 Yara VAN KERKHOF  NED-    ADV
5.563 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS-    ADV
648 PARK Yoonjung  KORP
738 Emma VAN ZUIJLEN  NEDP
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 20, Group 2     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Anna VOSTRIKOVA  RUS2:50.113Q
2.271 Darya ROZMAHOVA  RUS2:50.586Q
3.342 Assel TAISHMANOVA  KAZ2:50.746 
4.453 Kseniia RASSKAZOVA  RUS2:51.175
5.569 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS2:51.679
6.640 Anna JANSONE  LAT2:53.334
7.772 Elena SEREGINA  RUS2:56.650
 Race 21, Group 2     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Anne Floor OTTER  NED2:36.704Q
2.255 Olga BOKOVA  RUS2:36.853Q
3.366 Aleksandra IVANOVA  RUS2:37.080 
4.444 Yana KHAN  KAZ2:37.221
5.547 Madina ZHANBUSINOVA  KAZ2:39.854
673 Kseniya SISOYEVA  RUSDNS
 Race 22, Group 2     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Anna MAZALOVA  RUS2:31.465Q
2.261 Anastasia MIGUNOVA  RUS2:31.837Q
3.356 Ekaterina SNEGIREVA  RUS2:32.149
4.443 Alyona VOLKOVITSKAYA  KAZ2:32.461
5.537 Esther GIJSBERS  NED2:35.351
6.645 Malika YERMEK  KAZ2:39.019


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Bioracer
Sebra Sports
Kilimanjaro
Skate-Tec
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Web-TV