Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP (CD-3)-LATVIA OPEN - Ventspils, Latvia - 22-24 February 2019
Final 777 meter Junior D Girls
Race 277, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
138
Julia GAJDAMOWICZ
WMKS
1:38.155
2.
2
139
Aleksandra GONTARSKA
WMKS
1:38.334
3.
3
41
Anna BIRZNIECE
KSS
1:44.138
Race 278, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
115
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
1:34.021
2.
2
42
Klaudija SMALCA
KSS
1:35.192
3.
3
26
Daniela MILUNA
JLSS
1:37.681
4.
4
58
Rebeka Betija TAMBERGA
SPARS
1:51.003
5
104
Olga GOSK
JUV
P
Race 279, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
84
Kamile VALKAUSKAITE
LTU
1:29.296
2.
2
21
Paula EKERTE
JLSS
1:29.404
3.
3
25
Ance KUCINA
JLSS
1:29.544
4.
4
23
Ance GROSBERGA
JLSS
1:29.812
5.
5
22
Paula GELVERE
JLSS
1:29.998
Race 280, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
88
Weronika BILLER
GIZ
1:29.176
2.
2
132
Ewa SWISLOCKA
UKSJB
1:31.005
3.
3
54
Noela JAREMINA
SPARS
1:31.239
4.
4
133
Maja SWISLOCKA
UKSJB
1:31.347
5.
5
53
Veronika IGOSINA
SPARS
1:44.768
Race 281, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
159
Tamara TOKAROVA
PRE
1:21.240
2.
2
103
Oliwia BOBIER
JUV
1:21.479
3.
3
130
Magda GRYGORUK
UKSJB
1:26.576
4.
4
129
Anna FALKOWSKA
UKSJB
1:30.125
5.
5
20
Valerija BAKAJA
JLSS
1:56.144
Race 282, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
131
Pola LOKIC
UKSJB
1:28.532
2.
2
6
Magdalena HROMASOVA
CZE
1:28.562
3.
3
57
Betija Dafne SUHANENKOVA
SPARS
1:28.738
Race 283, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
81
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:23.796
2.
2
24
Laura JANKOVSKA
JLSS
1:24.233
3.
3
11
Eliska KUDLACKOVA
STCZ
1:41.716
4
123
Magdalena ORCIUCH
POL
DNS
5
2
Patricija SMOGAR
CRO
P
Race 284, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
150
Mariia METELKINA
PET
1:21.629
3
2.
2
55
Elina KICIGINA
SPARS
1:21.690
2
3.
3
124
Hanna ORZEPOWSKA
POL
1:21.811
1
4.
4
105
Karolina SUHAK
JUV
1:22.193
5.
5
10
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:23.201
6.
6
82
Indre MILAKNYTE
LTU
1:29.152
Race 285, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
158
Radovana LESKOVA
PRE
1:19.095
34
2.
2
56
Laura PETROVICA
SPARS
1:19.167
21
3.
3
83
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
1:19.639
13
4.
4
149
Anastasiia BRIKACH
PET
1:19.882
8
5
12
SZIGETI Dora
MTK
P
3
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters