Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 2 (SAB-1) JUNIOR-CHALLENGE - Hasselt, Belgium - 9-11 November 2018
Final 1500 meter Men Junior B
Race 21, Group G (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
2
Peter RICHES
ALD
2:39.127
2.
3
137
Joris BERGSMA
TRL
2:44.827
3.
1
127
Manel VISSCHER
SVU
2:47.132
2
109
Kurt VAN BAAR
STB
P
Race 22, Group F (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
80
Melvin WILTING
NSV
2:33.860
2.
2
82
Jens RUIJS
NSV
2:35.060
3.
5
64
Lars SCHERPENZEEL
IJA
2:36.190
4.
1
59
Tijn LEIJGRAAFF
IHCL
2:37.130
5.
6
108
Milan SCHENK
STB
2:39.850
6.
7
152
Sebastian CAPONE
VGT
2:42.110
3
107
Chris BARTELS
STB
P
Race 23, Group E (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
151
Maurizio TUNNO
VGT
2:40.176
2.
4
138
Dedmer BOUMA
TRL
2:40.416
3.
2
29
Enzo PROOST
ERL
2:40.468
4.
1
145
Noah BUFFET
USF
2:40.571
5.
3
28
Matheo GRALL
CVGH
2:41.701
6.
5
88
Erwin HOGERLAND
SCT
2:43.631
7.
7
96
Matt GARDNER
SHF
2:46.498
Race 24, Group D (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
157
Leander SCHEPERS
YDS
2:33.104
2.
1
76
Kyle ROSS-WADDELL
NIRC
2:33.382
3.
5
68
Jeroen WILHELM
IJVZ
2:35.796
4.
3
58
Henk VAN ATTEN
IHCL
2:35.810
5.
7
3
Solomon PREMPEH
ALD
2:42.947
6.
4
118
Thibault FOSTIER
STKG
2:53.703
6
89
Justus KLASTER
SCT
P
Race 25, Group C (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
66
Jesse SPEIJERS
IJVZ
2:36.444
2.
6
36
Yanghun Ben JUNG
EVD
2:37.102
3.
1
123
Pieter BOLSIUS
SVU
2:37.182
4.
2
15
Warre VAN DAMME
BSC
2:37.310
5.
5
71
Thibault MÉTRAUX
LST
2:37.803
6.
3
126
Martijn DOUMA
SVU
2:42.646
4
25
Davide OSS CHEMPER
CPP
YC
Race 26, Group B (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
47
NOGRADI Bence
TKKS
2:43.257
1
2.
1
124
Jari VAN POLEN
SVU
2:43.455
3.
4
136
Brian VAN RIET
TRL
2:43.721
4.
2
106
Daan KOS
STB
2:44.208
5.
6
26
Mattia PEGHINI
CPP
2:46.471
6.
7
117
Adriaan DEWAGTERE
STKG
2:52.893
7.
5
81
Steijn KOOPS
NSV
3:07.222
Race 27, Group A (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
48
BONTOVICS Balazs
HUN
2:41.130
34
2.
1
134
Jens VAN 'T WOUT
TRL
2:41.144
21
3.
5
24
Thomas NADALINI
CPP
2:42.107
13
4.
2
122
Zeno DE BOER
SVU
2:42.899
8
5.
3
125
Mans BOSKAMP
SVU
2:43.095
5
6.
7
84
Riccardo PONTALTI
SCP
2:43.529
3
6
135
Hessel VAN BERKUM
TRL
P
1
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters