Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
WORLD CHAMPIONSHIPS - Moscow, Russia - 13-15 March 2015
Heats 1000 m Men
10 Races (the best skater of each race qualifies for the Ranking Races - Heats, total 20 skaters)
Race 60 (1 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
143
SEO Yi Ra
KOR
1:28.307
Q
2.
113
HAN Tianyu
CHN
1:28.446
Q
3.
136
Yuma SAKURAI
JPN
1:28.888
4.
156
Lucas Jun Jie NG
SIN
1:33.532
Race 61 (2 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
110
Charles HAMELIN
CAN
1:27.298
Q
2.
114
SHI Jingnan
CHN
1:27.476
Q
3.
118
Thibaut FAUCONNET
FRA
1:27.785
4.
158
Serhiy LIFYRENKO
UKR
1:30.485
Race 62 (3 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
148
Sjinkie KNEGT
NED
1:27.138
Q
2.
154
Dmitry MIGUNOV
RUS
1:27.411
Q
3.
119
Sébastien LEPAPE
FRA
1:27.861
4.
139
Nurbergen ZHUMAGAZIYEV
KAZ
1:28.853
Race 63 (4 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
115
WU Dajing
CHN
1:29.310
Q
2.
132
Tommaso DOTTI
ITA
1:29.873
Q
3.
159
Dmytro POLTAVETS
UKR
1:30.190
4.
101
Pierre BODA
AUS
1:30.561
Race 64 (5 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
108
Patrick DUFFY
CAN
1:29.676
Q
2.
145
Roberto PUKITIS
LAT
1:29.844
Q
3.
103
Mathias VOSTÉ
BEL
1:30.405
4.
157
Firat YARDIMCI
TUR
1:30.527
Race 65 (6 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
144
SIN Da Woon
KOR
1:27.980
Q
2.
146
Daan BREEUWSMA
NED
1:28.122
Q
3.
131
Yuri CONFORTOLA
ITA
1:28.391
4.
161
Keith CARROLL
USA
1:29.331
Race 66 (7 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
142
PARK Seyeong
KOR
1:29.801
Q
2.
124
Jack WHELBOURNE
GBR
1:29.837
Q
3.
102
Hyun Woo (Andy) JUNG
AUS
1:30.390
4.
105
Maksim SIARHEYU
BLR
1:30.684
Race 67 (8 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
151
Victor AN
RUS
1:29.818
Q
2.
127
KNOCH Viktor
HUN
1:30.034
Q
3.
138
Denis NIKISHA
KAZ
1:30.164
163
John-Henry KRUEGER
USA
P
Race 68 (9 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
109
Samuel GIRARD
CAN
1:33.084
Q
2.
129
LIU Shaolin Sandor
HUN
1:33.324
Q
3.
125
Torsten KRÖGER
GER
1:33.659
4.
106
Dimitar GEORGIEV
BUL
1:36.155
Race 69 (10 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
152
Semen ELISTRATOV
RUS
1:28.359
Q
2.
121
Jon ELEY
GBR
1:28.808
Q
3.
150
Freek VAN DER WART
NED
1:28.891
4.
117
Martin KOLENC
CRO
1:33.533
5.
137
Hiroki YOKOYAMA
JPN
1:47.929
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters