Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 5 (DC-3) - Leeuwarden, Netherlands - 19-21 February 2016
Final 500 meter Men Junior C
Race 261, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
108
Bas GIERMAN
STG
50.973
2.
3
64
Tobias WIECHMANN
ETR
51.029
3.
1
48
Keven AUBIN
CVGH
-
Race 262, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
82
Loe VAN BELLE
IJVZ
51.053
2.
3
92
Ben ROBERTS
NIRC
51.314
3.
2
73
Paul NITSCHE
ETR
51.634
Race 263, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
127
Nicholas VAN WAASDIJK
YDS
49.870
2.
1
97
Niek STOLHOF
SCT
50.048
3.
4
36
Evan LE-BOUILL
CST
51.485
4.
5
95
Kyle ROSS-WADDELL
NIRC
52.179
5.
3
91
Daniel PICKERING
NIRC
-
Race 264, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
125
Nicolò PERETTI
VGT
49.524
2.
3
56
Leon Paul LENZ
ETR
49.673
3.
4
116
Pieter BOLSIUS
SVU
49.804
4.
2
59
Jonas ANTENEN
ETR
49.942
5.
5
30
Jordan VIOLET
CNPV
50.242
6.
6
60
Niklas ESCHER
ETR
-
Race 265, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
119
Niels KINGMA
TRL
48.104
2.
3
49
Johann KAISER
ECK
48.271
3.
4
96
Teun BOER
NSV
48.758
4.
7
104
Ingmar VAN DE GRIEK
STA
49.422
5.
6
79
Kjeld VLOEMANS
IJVZ
52.975
6.
2
15
Peter RICHES
ALD
56.817
7.
5
111
Adriaan DEWAGTERE
STKG
-
Race 266, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
74
Julius HESSE
EVD
48.841
2.
1
80
Jesse SPEIJERS
IJVZ
51.216
Race 267, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
23
Rafael HEREDIA-BARBA
BST
48.022
2.
4
121
Steyn LAND
TRL
48.294
3.
2
123
Hessel VAN BERKUM
TRL
48.326
4.
3
113
Syb KOOT
SVU
48.332
Race 268, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
85
Niall TREACY
MIRC
48.179
5
2.
4
32
Thomas NADALINI
CPP
48.423
3
3.
3
78
Martin PFROPPER
EVD
49.190
2
4.
2
53
Robin TENZER
ECO
1:01.672
1
1
126
Martijn SCHEPERS
YDS
P
Race 269, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
124
Diané SELLIER
USF
46.858
34
2.
4
105
Hugo BOSMA
STB
46.978
21
3.
2
83
Augustin GÉRÉ
LUX
57.184
13
4.
1
13
Solomon PREMPEH
ALD
57.691
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters