Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Aleksander SAKOWICZ
Classifications in season 2019/2020: |
28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Junior C Boys | Overall Ranking: 6th, 500 meter: 5th, 1000 meter: 3rd, 1500 meter: 12th | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Junior C Boys | Overall Ranking: 5th, 500 meter: 3rd, 1000 meter: 4th, 1500 meter: 4th | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Junior C Boys | Overall Ranking: 33rd, 500 meter: 30th, 1000 meter: 26th, 1500 meter: 38th | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Junior C Boys | Overall Ranking: 5th, 500 meter: 6th, 1000 meter: 9th, 1500 meter: 3rd | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Junior C Boys | Overall Ranking: 2nd, 500 meter: 2nd, 1000 meter: 2nd, 1500 meter: 2nd | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Junior C Boys | Overall Ranking: 29th, 500 meter: 27th, 1000 meter: 30th, 1500 meter: 22nd |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
48 | .994 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Final, Group 2 | |
49 | .240 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Semi Final, Group 1 | |
49 | .382 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Heats, Group 1 | |
50 | .181 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Final, Group 1 | |
50 | .274 | 28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Semi Final, Group 1 | |
50 | .648 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 7 | |
50 | .709 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Semi Final, Group 1 | |
50 | .765 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group 2 | |
50 | .826 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Heats, Group 1 | |
50 | .840 | 28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Final, Group 2 | |
51 | .005 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
51 | .275 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Final, Group 1 | |
51 | .402 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 4 | |
51 | .458 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
51 | .507 | 28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Heats, Group 1 | |
51 | .650 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Heats, Group 1 | |
1:05 | .170 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
1:05 | .814 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 6 | |
1:09 | .586 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 3 | |
1:20 | .914 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 7 | |
| P | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Quarter Final, Group 2 | |
|
|
1000 meter |
1:40 | .574 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 2 | |
1:42 | .320 | 05/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Final, Group 1 | |
1:43 | .201 | 29/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Semi Final, Group 1 | |
1:43 | .841 | 05/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Heats, Group 1 | |
1:44 | .669 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 5 | |
1:45 | .499 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
1:46 | .016 | 01/12/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Heats, Group 1 | |
1:48 | .224 | 13/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Heats, Group 1 | |
1:53 | .910 | 01/12/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Semi Final, Group 1 | |
1:54 | .564 | 01/12/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Final, Group 2 | |
1:56 | .302 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
1:56 | .934 | 13/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Semi Final, Group 1 | |
1:57 | .856 | 29/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Final, Group 1 | |
1:59 | .235 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
2:02 | .657 | 13/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Final, Group 1 | |
2:15 | .589 | 29/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Heats, Group 1 | |
|
|
1500 meter |
2:49 | .270 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Heats, Group 1 | |
2:51 | .026 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Heats, Group 1 | |
2:53 | .825 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 4 | |
2:58 | .353 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Heats, Group 1 | |
3:00 | .569 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 2 | |
3:01 | .222 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
3:02 | .089 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Final, Group 1 | |
3:04 | .465 | 28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Heats, Group 1 | |
3:04 | .901 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 2 | |
3:06 | .281 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Final, Group 1 | |
3:07 | .369 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
3:09 | .186 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 5 | |
3:09 | .272 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 6 | |
3:11 | .146 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Final, Group 1 | |
3:11 | .361 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
| P | 28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Final, Group 2 | |
|
|
|
|