Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Sara TER HART
Classifications in season 2019/2020: |
05/10/19 | Leiden NED | Nationale Pupillen wedstrijd Hutspot Cup | Pupillen AB meisjes | Overall Ranking: 3rd, 500 meter: 3rd | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Divisie A | Overall Ranking: 10th, 500 meter: 10th | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 9th, 500 meter: 13th, 777 meter: 11th, 1000 meter: 7th | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Divisie A | Overall Ranking: 12th, 777 meter: 12th | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Divisie A | Overall Ranking: 1st, 1000 meter: 1st | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Divisie A | Overall Ranking: 2nd, 500 meter: 2nd | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 11th, 500 meter: 22nd, 777 meter: 7th, 1000 meter: 14th | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Divisie A | Overall Ranking: 5th, 500 meter: 5th |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
52 | .488 | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Halve Finales, Groep 1 | |
53 | .51 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Halve Finales, Groep 1 | |
53 | .70 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Kwart Finales, Groep 1 | |
54 | .146 | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Kwart Finales, Groep 1 | |
54 | .16 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Finale, Groep 1 | |
54 | .659 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Heats, Group A | |
54 | .690 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group A | |
54 | .695 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Final, Group D | |
54 | .70 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Halve Finales, Groep 2 | |
54 | .957 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Final, Group F | |
54 | .976 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Semi Finals, Group B | |
55 | .65 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Kwart Finales, Groep 1 | |
55 | .905 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Finale, Groep 3 | |
56 | .11 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Kwart Finales, Groep 1 | |
56 | .196 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Semi Final, Group C | |
56 | .402 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Kwart Finales, Groep 1 | |
56 | .818 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Halve Finales, Groep 2 | |
57 | .65 | 05/10/19 | Leiden NED | Nationale Pupillen wedstrijd Hutspot Cup | Kwart Finales, Groep 1 | |
57 | .75 | 05/10/19 | Leiden NED | Nationale Pupillen wedstrijd Hutspot Cup | Halve Finales, Groep 1 | |
57 | .95 | 05/10/19 | Leiden NED | Nationale Pupillen wedstrijd Hutspot Cup | Finale, Groep 1 | |
1:04 | .265 | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Finale, Groep 1 | |
| P | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Heats, Group A | |
|
|
777 meter |
1:22 | .787 | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Heats, Group A | |
1:23 | .060 | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Final, Group C | |
1:23 | .118 | 23/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Semi Final, Group A | |
1:23 | .431 | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Semi Final, Group B | |
1:23 | .88 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Halve Finales, Groep 1 | |
1:24 | .084 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Heats, Group A | |
1:24 | .224 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Semi Finals, Group A | |
1:24 | .362 | 23/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Final, Group B | |
1:24 | .463 | 24/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Semi Finals, Group B | |
1:24 | .811 | 24/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Final, Group C | |
1:25 | .822 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group A | |
1:25 | .953 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group A | |
1:31 | .32 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Finale, Groep 3 | |
|
|
1000 meter |
|
|
2000 meter relay |
3:37 | .85 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Finale, Groep 1 | |
| (Divisie A 1: Nina Loman, Sara Ter Hart, Timo Valentijn, Julie van Santen) |
3:47 | .24 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Finale, Groep 1 | |
| (Team A 3: Taeke Jongbloed, Louisa Loman, Niels Pennings, Sara Ter Hart) |
|
|
3000 meter relay |
5:05 | .269 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Final, Group A | |
| (SVU: Mijntje de Jong, Silke Kabel, Sara Ter Hart, Luna van Polen) |
|
|
|
|