Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Madara GINTERE
Classifications in season 2019/2020: |
31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Junior C1 + D Girls | Overall Ranking: 14th, 500 meter: 13th, 777 meter: 14th, 1000 meter: 14th | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 13th, 500 meter: 9th, 777 meter: 14th, 1000 meter: 10th | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Junior D Girls | Overall Ranking: 25th, 500 meter: 28th, 777 meter: 19th, 1000 meter: 24th | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Junior D Girls | Overall Ranking: 6th, 500 meter: 7th, 777 meter: 8th, 1000 meter: 5th | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | JUNIOR D GIRLS | Overall Ranking: 15th, 500 m: 12th, 777 m: 13th, 1000 m: 16th | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Junior D Girls | Overall Ranking: 11th, 500 meter: 9th, 777 meter: 12th, 1000 meter: 10th | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Junior D Girls | Overall Ranking: 13th, 1000 meter: 13th |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
50 | .365 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 4 | |
52 | .427 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Semi Final, Group 2 | |
52 | .478 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
52 | .572 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Semi Final, Group 1 | |
52 | .600 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 3 | |
52 | .610 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 2 | |
52 | .632 | 07/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 2 | |
52 | .975 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 7 | |
53 | .205 | 07/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Semi Final, Group 1 | |
53 | .269 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Heats, Group 1 | |
53 | .332 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Quarter Finals, Group 1 | |
53 | .479 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 4 | |
53 | .754 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group 2 | |
53 | .911 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Final, Group 3 | |
54 | .108 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Heats, Group 1 | |
54 | .207 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Semi Finals, Group B | |
54 | .324 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Heats, Group A | |
54 | .813 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
54 | .986 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 2 | |
55 | .017 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Quarter Finals, Group A | |
55 | .080 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
56 | .101 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Final, Group C | |
| P | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Quarter Final, Group 1 | |
| P | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
|
|
777 meter |
1:22 | .757 | 23/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Semi Final, Group 2 | |
1:23 | .171 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 3 | |
1:23 | .563 | 30/11/99 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
1:23 | .952 | 08/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 3 | |
1:25 | .069 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
1:25 | .109 | 23/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 3 | |
1:25 | .221 | 17/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 2 | |
1:25 | .324 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 3 | |
1:25 | .555 | 27/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Final, Group C | |
1:25 | .555 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Quarter Finals, Group 1 | |
1:25 | .907 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 1 | |
1:25 | .934 | 07/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Semi Final, Group 2 | |
1:25 | .971 | 07/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Heats, Group 1 | |
1:26 | .083 | 17/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Semi Final, Group 1 | |
1:26 | .756 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Heats, Group A | |
1:27 | .272 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
1:27 | .356 | 27/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Semi Finals, Group B | |
1:27 | .713 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Quarter Finals, Group A | |
1:27 | .883 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 2 | |
1:27 | .913 | 01/09/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 2 | |
1:28 | .249 | 01/09/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Final, Group 3 | |
1:29 | .141 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Semi Finals, Group A | |
1:29 | .176 | 01/09/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Heats, Group 1 | |
1:29 | .332 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
1:29 | .714 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Quarter Finals, Group A | |
|
|
1000 meter |
1:50 | .462 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
1:51 | .345 | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
1:51 | .395 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Semi Final, Group 1 | |
1:52 | .447 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 1 | |
1:52 | .523 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 2 | |
1:52 | .582 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 4 | |
1:53 | .953 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 2 | |
1:54 | .461 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Heats, Group 1 | |
1:54 | .506 | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 3 | |
1:56 | .053 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
1:56 | .208 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Final, Group 3 | |
1:56 | .232 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 2 | |
1:56 | .434 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 1 | |
1:56 | .828 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Final, Group 3 | |
1:58 | .497 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 1 | |
2:06 | .884 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Heats, Group 1 | |
2:11 | .640 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Final, Group B | |
|
|
2000 meter relay |
3:18 | .876 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 1 | |
| (JLSS Jelgava: Madara Gintere) |
3:19 | .360 | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 1 | |
| (LATVIA: Marija Borodovska, Madara Gintere, Alina Usatova) |
3:19 | .861 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Final, Group 1 | |
| (JLSS Jelgava: Valerija Bakaja, Madara Gintere, Laura Jankovska) |
3:21 | .796 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 1 | |
| (JLSS Jelgava: Paula Ekerte, Madara Gintere, Laura Jankovska) |
| P | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 1 | |
| (JLSS: Paula Gelvere, Madara Gintere, Emils Reinis Rudzitis, Rudolfs Sternmanis) |
|
|
|
|