Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
AUSTRIAN OPEN/VIENNA CUP - DANUBIA SERIES  - Vienna, Austria - 5-7 October 2012
 
Semi Final 1000 meter Junior C Boys
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 201, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Oleh HANDEI  KIEV1:46.521Q
2.2111 Davut TAHTACI  TUR1:46.972Q
3.399 Matej FILIP  STEZ1:47.470 
4.475 Michael POPOV  POL1:47.473
 Race 202, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.181 Adam TIMAR  ROU1:45.405Q
2.264 Aleksandr ZHUSHMANOV  PET1:45.880Q
3.343 Bogdan SIMONENKO  KIEV1:47.455 
4.4112 Okan TEPE  TUR1:50.796
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 203, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1100 Matus RUSNÁK  STEZ1:42.174Q
2.2109 Burak AKAR  TUR1:42.303Q
3.349 Karlis KRUZBERGS  LAT1:42.488 
4.463 Kirill KAPUSTKIN  PET1:45.692
 Race 204, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.173 Marcin MICHALIS  POL1:42.917Q
2.240 Andriy ANTOSHA  KIEV1:43.057Q
3.362 Nikolai BAZHENOV  PET1:44.708 
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 205, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Volodymyr HANDEI  KIEV1:41.998Q
2.293 KOVACS Kornel  SPSC1:42.075Q
3.380 Tamas ANTAL  ROU1:42.824 
4.47 Tarik OMERAGIC  BOSNA1:47.805
 Race 206, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 LIU Shaoang  HUN1:57.532Q
2.274 Jakub MOROZ  POL1:58.766Q
3.351 Roberts ZVEJNIEKS  LAT2:03.456 
4.448 Tomass BAKEVICS  LAT2:24.360


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Web-TV
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Engo
Sebra Sports
Kilimanjaro
Impakt Sport