Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 1000 m JUNIOR C GIRLS
 Race 205, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4166 Lea POPOVI?OVÁ  SKMA1:52.031 
2.345 Monika KOTRCHOVÁ  STCZ1:52.457
3.554 TÁLYAI Kitti  DSI1:54.884
4.223 Riana BRICA  METEOR2:01.394
5.12 Elisa-Florentina TOILA  GSD2:03.437
 Race 206, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5111 TÓTH Hajnalka  TDKE1:55.789 
2.4123 Timea MADARÀSZ  ISK1:59.253
3.2144 Zoja FELICIJAN  CELP
4.146 Nina KUNSTMÜLLEROVÁ  STCZ2:03.045
5.325 Lara KOLOVRAT  METEOR2:05.046
 Race 207, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.444 Eva BLAHOVA  STCZ2:09.175 
2.324 Tonka HORVAT  METEOR2:10.244
3.1122 Judit Sara LASZLO  ISK2:11.629
4.263 PUTNOKI Maja  FTC2:19.995
 Race 208, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2124 Henrietta MÀRTON  ISK1:49.413 
2.4158 Aneta TOKÁROVÁ  PRK1:51.882
3.1104 GROHOCZKY Bettina  MTK1:52.298
4.3165 Katarína ONDREJ?ÁKOVÁ  SKMA2:20.503ADV
 
Semi Final 1000 m JUNIOR C GIRLS
 Race 220, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1166 Lea POPOVI?OVÁ  SKMA1:45.643 
2.4111 TÓTH Hajnalka  TDKE1:45.775
3.245 Monika KOTRCHOVÁ  STCZ1:47.733
4.354 TÁLYAI Kitti  DSI2:18.993
5123 Timea MADARÀSZ  ISKP
 Race 221, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.444 Eva BLAHOVA  STCZ1:48.229 
2.524 Tonka HORVAT  METEOR1:51.432
3.3104 GROHOCZKY Bettina  MTK1:54.588
4.1124 Henrietta MÀRTON  ISK2:05.999
5.6165 Katarína ONDREJ?ÁKOVÁ  SKMA2:08.769
6.2158 Aneta TOKÁROVÁ  PRK2:11.227
 
Final 1000 m JUNIOR C GIRLS
 Race 233, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Elisa-Florentina TOILA  GSD2:03.166 
2.225 Lara KOLOVRAT  METEOR2:03.519
 Race 235, Group 3     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3122 Judit Sara LASZLO  ISK1:59.453 
2.5123 Timea MADARÀSZ  ISK2:00.680
3.463 PUTNOKI Maja  FTC2:05.598
4.123 Riana BRICA  METEOR2:06.201
5.246 Nina KUNSTMÜLLEROVÁ  STCZ2:06.303
 Race 237, Group 2     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3124 Henrietta MÀRTON  ISK1:47.5823 
2.654 TÁLYAI Kitti  DSI1:51.3412
3.2144 Zoja FELICIJAN  CEL1:53.4031
1104 GROHOCZKY Bettina  MTKDNF
4165 Katarína ONDREJ?ÁKOVÁ  SKMADNF
5158 Aneta TOKÁROVÁ  PRKDNF
 Race 239, Group 1     (4 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.444 Eva BLAHOVA  STCZ1:48.26034 
2.2111 TÓTH Hajnalka  TDKE1:48.35921
3.1166 Lea POPOVI?OVÁ  SKMA1:49.45313
4.345 Monika KOTRCHOVÁ  STCZ1:50.1038
5.524 Tonka HORVAT  METEOR2:08.4245
 
Distance Classification 1000 m JUNIOR C GIRLS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.44 Eva BLAHOVA  STCZ1341|1|11:48.229
2.111 TÓTH Hajnalka  TDKE2211|2|21:45.775
3.166 Lea POPOVI?OVÁ  SKMA3131|1|31:45.643
4.45 Monika KOTRCHOVÁ  STCZ482|3|41:47.733
5.24 Tonka HORVAT  METEOR552|2|51:51.432
  Final, Group 2
6.124 Henrietta MÀRTON  ISK131|4|11:47.582
7.54 TÁLYAI Kitti  DSI223|4|21:51.341
8.144 Zoja FELICIJAN  CEL31P|31:53.403
9.158 Aneta TOKÁROVÁ  PRKDNF2|6|NF1:51.882
9.104 GROHOCZKY Bettina  MTKDNF3|3|NF1:52.298
9.165 Katarína ONDREJ?ÁKOVÁ  SKMADNF4|5|NF2:08.769
  Final, Group 3
12.122 Judit Sara LASZLO  ISK13|11:59.453
13.123 Timea MADARÀSZ  ISK22|P|21:59.253
14.63 PUTNOKI Maja  FTC34|32:05.598
15.23 Riana BRICA  METEOR44|42:01.394
16.46 Nina KUNSTMÜLLEROVÁ  STCZ54|52:03.045
  Final, Group 4
17.2 Elisa-Florentina TOILA  GSD15|12:03.166
18.25 Lara KOLOVRAT  METEOR25|22:03.519


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Eraton
Impakt Sport
Sebra Sports
Skate-Tec
Kilimanjaro
Bioracer
Engo