Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 1000 m JUNIOR D BOYS
 Race 73, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.294 GONDA Gerg?  JSE1:54.359 
2.777 TAKÁCS Attila Botond  FTC1:54.874
3.1105 CORVIN-SZABÓ Máté  MTK1:59.831
4.33 Mihai-Alexandru TOILA  GSD2:04.498
5.5192 Richard FEDOR  STEZ2:25.664
6.637 Petar MATIJEVI?  METEOR2:28.296
4147 Filip ?KOF  CELDNS
 Race 74, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2133 Arpad CSISZER  ISK1:58.300 
2.395 GYÖRGY Benedek  JSE1:59.931
3.41 Imre MIHALY BISON  ERC2:02.174
4.761 ORTUTAY Viktor  DSI2:02.209
5.1121 TÓTH Zoltán  TDKE2:18.010
6.635 Rene KOPRIVNJAK  METEOR2:22.439
576 NÉMETH Marcell  FTCP
 Race 75, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3120 MORAVCSIK Márk  TDKE2:10.178 
2.1106 OLTI Miksa  MTK2:13.066
3.596 GYÖRGY Nimród  JSE2:14.821
4.6134 Edward IMREH  ISK2:14.853
5.4161 Juraj GOGA  PRK2:16.271
6.275 LENG Ming Jun  FTC2:39.245
7.736 Teo MATIJA??I? LU?ANIN  METEOR2:39.647
 
Final 1000 m JUNIOR D BOYS
 Race 90, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Rene KOPRIVNJAK  METEOR2:02.896 
2.475 LENG Ming Jun  FTC2:06.047
3.337 Petar MATIJEVI?  METEOR2:07.675
4.2192 Richard FEDOR  STEZ2:09.416
536 Teo MATIJA??I? LU?ANIN  METEORP
 Race 92, Group 2     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.496 GYÖRGY Nimród  JSE1:59.1811 
2.11 Imre MIHALY BISON  ERC2:01.852
3.261 ORTUTAY Viktor  DSI2:02.377
4.33 Mihai-Alexandru TOILA  GSD2:03.385
5.6161 Juraj GOGA  PRK2:03.815
6.5134 Edward IMREH  ISK2:16.567
7.7121 TÓTH Zoltán  TDKE2:18.809
 Race 94, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6120 MORAVCSIK Márk  TDKE2:13.44134 
2.7106 OLTI Miksa  MTK2:15.28021
3.194 GONDA Gerg?  JSE2:15.33013
4.4105 CORVIN-SZABÓ Máté  MTK2:15.3808
5.595 GYÖRGY Benedek  JSE2:19.2605
6.3133 Arpad CSISZER  ISK2:19.3293
7.277 TAKÁCS Attila Botond  FTC2:38.4682
 
Distance Classification 1000 m JUNIOR D BOYS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.120 MORAVCSIK Márk  TDKE1341|12:10.178
2.106 OLTI Miksa  MTK2212|22:13.066
3.94 GONDA Gerg?  JSE3131|31:54.359
4.105 CORVIN-SZABÓ Máté  MTK483|41:59.831
5.95 GYÖRGY Benedek  JSE552|51:59.931
6.133 Arpad CSISZER  ISK631|61:58.300
7.77 TAKÁCS Attila Botond  FTC722|71:54.874
  Final, Group 2
8.96 GYÖRGY Nimród  JSE113|11:59.181
9.1 Imre MIHALY BISON  ERC23|22:01.852
10.61 ORTUTAY Viktor  DSI34|32:02.209
11.3 Mihai-Alexandru TOILA  GSD44|42:03.385
12.161 Juraj GOGA  PRK55|52:03.815
13.134 Edward IMREH  ISK64|62:14.853
14.121 TÓTH Zoltán  TDKE75|72:18.010
  Final, Group 3
15.35 Rene KOPRIVNJAK  METEOR16|12:02.896
16.75 LENG Ming Jun  FTC26|22:06.047
17.37 Petar MATIJEVI?  METEOR36|32:07.675
18.192 Richard FEDOR  STEZ45|42:09.416
19.36 Teo MATIJA??I? LU?ANIN  METEORP7|P2:39.647
  Heats, Group 1
76 NÉMETH Marcell  FTCPP
147 Filip ?KOF  CELDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports
Eraton
Engo
Web-TV
Impakt Sport