Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 777 m JUNIOR D BOYS
 Race 200, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.294 GONDA Gerg?  JSE1:28.324 
2.3133 Arpad CSISZER  ISK1:31.602
3.475 LENG Ming Jun  FTC1:35.065
4.11 Imre MIHALY BISON  ERC1:54.906
 Race 201, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4120 MORAVCSIK Márk  TDKE1:34.358 
2.396 GYÖRGY Nimród  JSE1:37.305
3.1134 Edward IMREH  ISK1:49.259
4.536 Teo MATIJA??I? LU?ANIN  METEOR1:58.033
2147 Filip ?KOF  CELDNS
 Race 202, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.176 NÉMETH Marcell  FTC1:27.970 
2.395 GYÖRGY Benedek  JSE1:35.574
3.2161 Juraj GOGA  PRK1:35.699
4.437 Petar MATIJEVI?  METEOR1:44.847
 Race 203, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3106 OLTI Miksa  MTK1:31.187 
2.177 TAKÁCS Attila Botond  FTC1:31.252
3.261 ORTUTAY Viktor  DSI1:35.676
4.4192 Richard FEDOR  STEZ1:39.783
 Race 204, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Rene KOPRIVNJAK  METEOR1:27.274 
2.2105 CORVIN-SZABÓ Máté  MTK1:27.430
3.43 Mihai-Alexandru TOILA  GSD1:36.251
4.3121 TÓTH Zoltán  TDKEP
 
Semi Final 777 m JUNIOR D BOYS
 Race 218, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.394 GONDA Gerg?  JSE1:29.359 
2.276 NÉMETH Marcell  FTC1:29.533
3.1105 CORVIN-SZABÓ Máté  MTK1:30.901
4.596 GYÖRGY Nimród  JSE1:36.191
5.477 TAKÁCS Attila Botond  FTC2:00.230
 Race 219, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Rene KOPRIVNJAK  METEOR1:23.570 
2.4120 MORAVCSIK Márk  TDKE1:23.751
3.2106 OLTI Miksa  MTK1:24.279
4.3133 Arpad CSISZER  ISK1:32.914
5.595 GYÖRGY Benedek  JSE1:41.285
 
Final 777 m JUNIOR D BOYS
 Race 229, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.31 Imre MIHALY BISON  ERC1:36.646 
2.1192 Richard FEDOR  STEZ1:38.220
3.237 Petar MATIJEVI?  METEOR1:38.289
4.5121 TÓTH Zoltán  TDKE1:44.005
5.436 Teo MATIJA??I? LU?ANIN  METEOR1:55.063
 Race 231, Group 3     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5134 Edward IMREH  ISK1:30.417 
2.3161 Juraj GOGA  PRK1:30.489
3.261 ORTUTAY Viktor  DSI1:32.445
4.175 LENG Ming Jun  FTC1:33.424
5.43 Mihai-Alexandru TOILA  GSD1:33.434
 Race 233, Group 2     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.577 TAKÁCS Attila Botond  FTC1:32.0405 
2.396 GYÖRGY Nimród  JSE1:34.3443
3.1105 CORVIN-SZABÓ Máté  MTK1:35.7502
4.495 GYÖRGY Benedek  JSE1:44.460
2133 Arpad CSISZER  ISKP
 Race 235, Group 1     (4 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Rene KOPRIVNJAK  METEOR1:22.12834 
2.3106 OLTI Miksa  MTK1:23.73821
3.576 NÉMETH Marcell  FTC1:26.79213
2120 MORAVCSIK Márk  TDKEDNF8
494 GONDA Gerg?  JSEYC
 
Distance Classification 777 m JUNIOR D BOYS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.35 Rene KOPRIVNJAK  METEOR1341|1|11:22.128
2.106 OLTI Miksa  MTK2211|3|21:23.738
3.76 NÉMETH Marcell  FTC3131|2|31:26.792
4.120 MORAVCSIK Márk  TDKEDNF81|2|NF1:23.751
  Final, Group 2
5.77 TAKÁCS Attila Botond  FTC152|5|11:31.252
6.96 GYÖRGY Nimród  JSE232|4|21:34.344
7.105 CORVIN-SZABÓ Máté  MTK322|3|31:27.430
8.95 GYÖRGY Benedek  JSE42|5|41:35.574
9.133 Arpad CSISZER  ISKP2|4|P1:31.602
  Final, Group 3
10.134 Edward IMREH  ISK13|11:30.417
11.161 Juraj GOGA  PRK23|21:30.489
12.61 ORTUTAY Viktor  DSI33|31:32.445
13.75 LENG Ming Jun  FTC43|41:33.424
14.3 Mihai-Alexandru TOILA  GSD53|51:33.434
  Final, Group 4
15.1 Imre MIHALY BISON  ERC14|11:36.646
16.192 Richard FEDOR  STEZ24|21:38.220
17.37 Petar MATIJEVI?  METEOR34|31:38.289
18.121 TÓTH Zoltán  TDKE4P|41:44.005
19.36 Teo MATIJA??I? LU?ANIN  METEOR54|51:55.063
  Final, Group 1
94 GONDA Gerg?  JSEYC1|1|YC1:28.324
  Heats, Group 1
147 Filip ?KOF  CELDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Bioracer
Eraton
Web-TV
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports
Engo