Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 1000 m JUNIOR D GIRLS
 Race 69, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.185 SZABÓ Jázmin  JSE1:50.243 
2.4135 Boglárka Anna TÖRÖK  SCMC1:56.758
3.2112 URBANEK Orsolya  TDKE2:03.528
4.364 EGRESSY Cecilia  FTC2:11.512
5.5167 Sára MARCINOVÁ  SKMA2:28.837
 Race 70, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 MARINKA-TÓTH Anna  JSE1:55.934 
2.266 TURMEZEI Veronika  FTC1:57.942
3.3169 Sofia ?TOFANOVÁ  SKMA2:04.327
4.427 Magda SOPI?  METEOR2:11.075
5.5183 Lea BE?ÁKOVÁ  STEZ2:38.850
 Race 71, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.667 TURMEZEI Viktória  FTC1:51.718 
2.126 Ljiljana RADELJA  METEOR1:52.241
3.2125 Cynthia GERE  ISK1:52.342
4.556 MIZSÁK Hanna Lili  DSI2:00.307
5.4154 Sofija MARKOVIC  INLINE2:05.407
6.349 Evelyn TINDALE  SLIC2:25.722
 Race 72, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6159 Kristína BURDELÁKOVÁ  PRK1:58.173 
2.186 TACZMAN Mira Gréta  JSE1:58.450
3.465 KISS-VIDA Dorka  FTC1:59.139
4.2184 Michaela DUDÁ?OVÁ  STEZ2:09.863
5.555 KÖVÉR Laura  DSI2:18.940
6.3168 Sofia MARCINOVÁ  SKMA2:26.807
 
Final 1000 m JUNIOR D GIRLS
 Race 87, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.455 KÖVÉR Laura  DSI2:01.759 
2.1154 Sofija MARKOVIC  INLINE2:06.129
3.227 Magda SOPI?  METEOR2:07.634
4.364 EGRESSY Cecilia  FTC2:10.629
5.6168 Sofia MARCINOVÁ  SKMA2:15.363
6.8183 Lea BE?ÁKOVÁ  STEZ2:15.695
7.549 Evelyn TINDALE  SLIC2:18.410
8.7167 Sára MARCINOVÁ  SKMA2:20.958
 Race 89, Group 2     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.286 TACZMAN Mira Gréta  JSE1:51.6661 
2.1125 Cynthia GERE  ISK1:52.856
3.365 KISS-VIDA Dorka  FTC1:57.388
4.456 MIZSÁK Hanna Lili  DSI1:58.709
5.5112 URBANEK Orsolya  TDKE1:59.659
6.7184 Michaela DUDÁ?OVÁ  STEZ2:02.852
7.6169 Sofia ?TOFANOVÁ  SKMA2:09.318
 Race 91, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.185 SZABÓ Jázmin  JSE1:48.32034 
2.7159 Kristína BURDELÁKOVÁ  PRK1:49.29921
3.484 MARINKA-TÓTH Anna  JSE1:51.17713
4.267 TURMEZEI Viktória  FTC1:51.4118
5.326 Ljiljana RADELJA  METEOR1:51.7505
6.666 TURMEZEI Veronika  FTC1:52.9433
7.5135 Boglárka Anna TÖRÖK  SCMC1:58.5092
 
Distance Classification 1000 m JUNIOR D GIRLS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.85 SZABÓ Jázmin  JSE1341|11:48.320
2.159 Kristína BURDELÁKOVÁ  PRK2211|21:49.299
3.84 MARINKA-TÓTH Anna  JSE3131|31:51.177
4.67 TURMEZEI Viktória  FTC481|41:51.411
5.26 Ljiljana RADELJA  METEOR552|51:51.750
6.66 TURMEZEI Veronika  FTC632|61:52.943
7.135 Boglárka Anna TÖRÖK  SCMC722|71:56.758
  Final, Group 2
8.86 TACZMAN Mira Gréta  JSE112|11:51.666
9.125 Cynthia GERE  ISK23|21:52.342
10.65 KISS-VIDA Dorka  FTC33|31:57.388
11.56 MIZSÁK Hanna Lili  DSI44|41:58.709
12.112 URBANEK Orsolya  TDKE53|51:59.659
13.184 Michaela DUDÁ?OVÁ  STEZ64|62:02.852
14.169 Sofia ?TOFANOVÁ  SKMA73|72:04.327
  Final, Group 3
15.55 KÖVÉR Laura  DSI15|12:01.759
16.154 Sofija MARKOVIC  INLINE25|22:05.407
17.27 Magda SOPI?  METEOR34|32:07.634
18.64 EGRESSY Cecilia  FTC44|42:10.629
19.168 Sofia MARCINOVÁ  SKMA56|52:15.363
20.183 Lea BE?ÁKOVÁ  STEZ65|62:15.695
21.49 Evelyn TINDALE  SLIC76|72:18.410
22.167 Sára MARCINOVÁ  SKMA85|82:20.958


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Impakt Sport
Kilimanjaro
Sebra Sports
Skate-Tec
Engo
Bioracer
Eraton