Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 500 m JUNIOR E BOYS
 Race 0, Group 1     (0 of )    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 BALÁZS Levente  FTC56.913 
1.381 PÉTER Zalán  FTC57.417 
1.3141 Magor FÜLÖP HOSSZÚ  SCMC57.699 
1.482 VARGA Miron  FTC54.468 
1.597 BOROS Bence  JSE56.442 
2.199 KÁRMÁN-NAGY Domonkos  JSE58.788
2.179 GOLDA Miklós  FTC59.807
2.212 Viktor DONCHEV  ICP59.249
2.4162 Matus GOGA  PRK58.548
2.598 FÖLDI Krisztián  JSE58.691
3.211 Daniel DONCHEV  ICP58.913
3.3142 Balázs L?RINCZI MÁTÉFI  SCMC58.890
3.338 Leon HUI?  METEOR1:00.506
3.340 Lavoslav Juraj ZAJEC  METEOR1:01.658
3.4110 FARAGÓ-SZUHAY Tamás  SZKE59.261
4.139 Ante ILI?I?  METEOR59.355
4.180 ORMOS Barnabás  FTC1:05.184
4.2107 BALÁZS-PAVLOKIN Barnabás  MTK1:05.118
4.216 Martin STOEV  SCIS1:03.919
4.462 NAGY Csaba  DSI1:01.761
5.2193 Oliver KARPINSKÝ  STEZ1:07.275
5.4181 Adam MI??ÍK  SKMA1:06.354
5.5194 ?imon PALKOVI?  STEZ1:17.892
5.5195 Samuel SPODNÍK  STEZ1:22.174
 
Semi Final 500 m JUNIOR E BOYS
 Race 176, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.278 BALÁZS Levente  FTC54.574 
2.197 BOROS Bence  JSE56.160
3.579 GOLDA Miklós  FTC58.295
4.498 FÖLDI Krisztián  JSE59.402
5.3162 Matus GOGA  PRK1:00.158
 Race 177, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.182 VARGA Miron  FTC53.930 
2.281 PÉTER Zalán  FTC55.286
3.499 KÁRMÁN-NAGY Domonkos  JSE59.000
4.3141 Magor FÜLÖP HOSSZÚ  SCMC1:13.277
5.512 Viktor DONCHEV  ICP1:29.564
 
Final 500 m JUNIOR E BOYS
 Race 190, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2193 Oliver KARPINSKÝ  STEZ1:06.023 
2.3194 ?imon PALKOVI?  STEZ1:06.387
3.1181 Adam MI??ÍK  SKMA1:08.374
4.4195 Samuel SPODNÍK  STEZ1:18.351
 Race 192, Group 4     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Ante ILI?I?  METEOR1:01.282 
2.262 NAGY Csaba  DSI1:01.941
3.580 ORMOS Barnabás  FTC1:04.048
4.4107 BALÁZS-PAVLOKIN Barnabás  MTK1:04.185
5.316 Martin STOEV  SCIS1:16.791
 Race 194, Group 3     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3110 FARAGÓ-SZUHAY Tamás  SZKE1:00.073 
2.438 Leon HUI?  METEOR1:00.624
3.211 Daniel DONCHEV  ICP1:01.010
4.540 Lavoslav Juraj ZAJEC  METEOR1:01.918
5.1142 Balázs L?RINCZI MÁTÉFI  SCMC1:36.985
 Race 196, Group 2     (4 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.298 FÖLDI Krisztián  JSE58.7003 
2.199 KÁRMÁN-NAGY Domonkos  JSE58.8152
3.512 Viktor DONCHEV  ICP58.8531
4.3162 Matus GOGA  PRK1:00.274
5.4141 Magor FÜLÖP HOSSZÚ  SCMC1:17.436
 Race 198, Group 1     (5 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.278 BALÁZS Levente  FTC53.61534 
2.182 VARGA Miron  FTC53.65021
3.381 PÉTER Zalán  FTC55.96413
4.497 BOROS Bence  JSE55.9898
5.579 GOLDA Miklós  FTC1:13.2045
 
Distance Classification 500 m JUNIOR E BOYS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.78 BALÁZS Levente  FTC1341|1|153.615
2.82 VARGA Miron  FTC2211|1|253.650
3.81 PÉTER Zalán  FTC3131|2|355.286
4.97 BOROS Bence  JSE481|2|455.989
5.79 GOLDA Miklós  FTC552|3|558.295
  Final, Group 2
6.98 FÖLDI Krisztián  JSE132|4|158.691
7.99 KÁRMÁN-NAGY Domonkos  JSE222|3|258.788
8.12 Viktor DONCHEV  ICP312|5|358.853
9.162 Matus GOGA  PRK42|5|458.548
10.141 Magor FÜLÖP HOSSZÚ  SCMC51|4|557.699
  Final, Group 3
11.110 FARAGÓ-SZUHAY Tamás  SZKE13|159.261
12.38 Leon HUI?  METEOR23|21:00.506
13.11 Daniel DONCHEV  ICP33|358.913
14.40 Lavoslav Juraj ZAJEC  METEOR43|41:01.658
15.142 Balázs L?RINCZI MÁTÉFI  SCMC53|558.890
  Final, Group 4
16.39 Ante ILI?I?  METEOR14|159.355
17.62 NAGY Csaba  DSI24|21:01.761
18.80 ORMOS Barnabás  FTC34|31:04.048
19.107 BALÁZS-PAVLOKIN Barnabás  MTK44|41:04.185
20.16 Martin STOEV  SCIS54|51:03.919
  Final, Group 5
21.193 Oliver KARPINSKÝ  STEZ15|11:06.023
22.194 ?imon PALKOVI?  STEZ25|21:06.387
23.181 Adam MI??ÍK  SKMA35|31:06.354
24.195 Samuel SPODNÍK  STEZ45|41:18.351


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Engo
Web-TV
Kilimanjaro
Sebra Sports
Skate-Tec
Bioracer
Eraton