Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 1000 m WOMEN
 Race 209, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5197 Emma HYMPÁNOVÁ  SKMA1:55.102 
2.1131 Nóra BARTA  ISK1:55.265
3.332 Nika KOPRIVNJAK  METEOR1:56.911
4.414 Niya PETSEVA  SCIS2:02.643
2153 Ur?a ERJAVEC  KRADNS
 Race 210, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.448 Barbora GÁKOVÁ  STCZ1:44.086 
2.1146 Dina ?PAN  CEL1:44.141
3.3155 Katarina JANKOVIC  INLINE1:55.003
4.27 Adelina CHANCHEVA  ICP1:56.313
5.513 Lora APOSTOLOVA  SCIS2:05.428
 Race 211, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.331 Katarina BURI?  METEOR1:42.019 
2.2180 Michaela IZAROVÁ  SKMA1:43.681
3.115 Sonya STOYANOVA  SCIS1:44.408
4.551 Chiara ZACCARO  SLIC1:55.413
5.4138 Adrien CSILLAG  SCMC2:13.750
 
Final 1000 m WOMEN
 Race 240, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Adelina CHANCHEVA  ICP1:55.522 
2.214 Niya PETSEVA  SCIS1:55.724
3.313 Lora APOSTOLOVA  SCIS2:03.254
4.4138 Adrien CSILLAG  SCMC2:17.696
 Race 242, Group 2     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3131 Nóra BARTA  ISK1:49.8823 
2.532 Nika KOPRIVNJAK  METEOR1:50.4422
3.115 Sonya STOYANOVA  SCIS1:53.0301
4.2155 Katarina JANKOVIC  INLINE1:54.419
5.451 Chiara ZACCARO  SLIC1:54.960
 Race 244, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Katarina BURI?  METEOR1:42.39634 
2.5197 Emma HYMPÁNOVÁ  SKMA1:42.94121
3.348 Barbora GÁKOVÁ  STCZ1:44.15613
4.4146 Dina ?PAN  CEL1:44.5678
5.2180 Michaela IZAROVÁ  SKMA1:45.1685
 
Distance Classification 1000 m WOMEN
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.31 Katarina BURI?  METEOR1341|11:42.019
2.197 Emma HYMPÁNOVÁ  SKMA2211|21:42.941
3.48 Barbora GÁKOVÁ  STCZ3131|31:44.086
4.146 Dina ?PAN  CEL482|41:44.141
5.180 Michaela IZAROVÁ  SKMA552|51:43.681
  Final, Group 2
6.131 Nóra BARTA  ISK132|11:49.882
7.32 Nika KOPRIVNJAK  METEOR223|21:50.442
8.15 Sonya STOYANOVA  SCIS313|31:44.408
9.155 Katarina JANKOVIC  INLINE43|41:54.419
10.51 Chiara ZACCARO  SLIC54|51:54.960
  Final, Group 3
11.7 Adelina CHANCHEVA  ICP14|11:55.522
12.14 Niya PETSEVA  SCIS24|21:55.724
13.13 Lora APOSTOLOVA  SCIS35|32:03.254
14.138 Adrien CSILLAG  SCMC45|42:13.750
  Heats, Group 1
153 Ur?a ERJAVEC  KRADNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton
Web-TV
Engo
Bioracer
Kilimanjaro
Impakt Sport
Sebra Sports
Skate-Tec