Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 1500 m JUNIOR C BOYS
 Race 79, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6140 Ádám SZIGYÁRTÓ  SCMC3:08.531 
2.210 Nikolas TOSKOV  ICP3:08.686
3.460 SZABÓ Levente  DSI3:11.841
4.7119 PAP Csanád  TDKE3:14.568
5.172 ÁLDOTT Gergely  FTC3:26.205ADV
6.3160 Marek HARKABUS  PRK3:28.429
59 Presiyan MAXIMOV  ICPP
 Race 80, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Adrian CHANCHEV  ICP3:01.289 
2.373 HEGED?S Soma  FTC3:02.034
3.459 NAGY János  DSI3:02.233
4.652 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC3:11.119
5.2118 BARSI Dorián  TDKE3:11.497
6.534 Karlo ?ULI?  METEOR3:20.451
 
Final 1500 m JUNIOR C BOYS
 Race 96, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.69 Presiyan MAXIMOV  ICP2:56.1121 
2.5160 Marek HARKABUS  PRK3:00.007
3.3119 PAP Csanád  TDKE3:04.299
4.152 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC3:10.364
5.2118 BARSI Dorián  TDKE3:10.450
6.434 Karlo ?ULI?  METEOR3:16.972
 Race 98, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Adrian CHANCHEV  ICP2:49.54134 
2.660 SZABÓ Levente  DSI2:53.44121
3.772 ÁLDOTT Gergely  FTC2:55.50413
4.4140 Ádám SZIGYÁRTÓ  SCMC2:59.9748
5.510 Nikolas TOSKOV  ICP3:03.3675
6.273 HEGED?S Soma  FTC3:07.4733
7.359 NAGY János  DSI3:31.2902
 
Distance Classification 1500 m JUNIOR C BOYS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.8 Adrian CHANCHEV  ICP1341|12:49.541
2.60 SZABÓ Levente  DSI2213|22:53.441
3.72 ÁLDOTT Gergely  FTC3135|32:55.504
4.140 Ádám SZIGYÁRTÓ  SCMC481|42:59.974
5.10 Nikolas TOSKOV  ICP552|53:03.367
6.73 HEGED?S Soma  FTC632|63:02.034
7.59 NAGY János  DSI723|73:02.233
  Final, Group 2
8.9 Presiyan MAXIMOV  ICP11P|12:56.112
9.160 Marek HARKABUS  PRK26|23:00.007
10.119 PAP Csanád  TDKE34|33:04.299
11.52 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC44|43:10.364
12.118 BARSI Dorián  TDKE55|53:10.450
13.34 Karlo ?ULI?  METEOR66|63:16.972


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton
Bioracer
Web-TV
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports
Engo