Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
 
Heats 500 m JUNIOR C BOYS
 Race 117, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.49 Presiyan MAXIMOV  ICP47.895 
2.3140 Ádám SZIGYÁRTÓ  SCMC50.684
3.172 ÁLDOTT Gergely  FTC51.950
4.2119 PAP Csanád  TDKE53.718
 Race 118, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.410 Nikolas TOSKOV  ICP50.570 
2.1160 Marek HARKABUS  PRK50.775
3.260 SZABÓ Levente  DSI53.123
4.352 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC1:15.906
 Race 119, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.559 NAGY János  DSI51.283 
2.173 HEGED?S Soma  FTC51.607
3.48 Adrian CHANCHEV  ICP56.991
4.3118 BARSI Dorián  TDKE58.000
5.234 Karlo ?ULI?  METEOR58.272
 
Final 500 m JUNIOR C BOYS
 Race 145, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.352 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC57.057 
2.234 Karlo ?ULI?  METEOR1:07.214
3.1118 BARSI Dorián  TDKE1:08.467
 Race 147, Group 2     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.58 Adrian CHANCHEV  ICP49.8003 
2.272 ÁLDOTT Gergely  FTC50.7552
3.173 HEGED?S Soma  FTC50.7641
4.360 SZABÓ Levente  DSI53.037
5.4119 PAP Csanád  TDKE53.729
 Race 149, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Presiyan MAXIMOV  ICP47.83634 
2.4160 Marek HARKABUS  PRK49.05521
3.210 Nikolas TOSKOV  ICP49.35613
4.3140 Ádám SZIGYÁRTÓ  SCMC50.7428
5.559 NAGY János  DSI1:10.1965
 
Distance Classification 500 m JUNIOR C BOYS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.9 Presiyan MAXIMOV  ICP1341|147.836
2.160 Marek HARKABUS  PRK2212|249.055
3.10 Nikolas TOSKOV  ICP3131|349.356
4.140 Ádám SZIGYÁRTÓ  SCMC482|450.684
5.59 NAGY János  DSI551|551.283
  Final, Group 2
6.8 Adrian CHANCHEV  ICP133|149.800
7.72 ÁLDOTT Gergely  FTC223|250.755
8.73 HEGED?S Soma  FTC312|350.764
9.60 SZABÓ Levente  DSI43|453.037
10.119 PAP Csanád  TDKE54|553.718
  Final, Group 3
11.52 Sanel MUZAFEROVIC  SLIC14|157.057
12.34 Karlo ?ULI?  METEOR25|258.272
13.118 BARSI Dorián  TDKE34|358.000


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Engo
Skate-Tec
Impakt Sport
Eraton
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports