Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TROPHEE NATIONAL 1 - Meudon-la-Forêt, France - 11-12 November 2022
 
Demi-Finale 1500 mètres TN Poule 1
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Finale, total 7 skaters)
 Race 64, Groupe A     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1108 Tymeo LIBEAU  USO2:53.462Q
2.547 Amaury Lucas MARTIN  CGALE2:54.696Q
3.495 Benoit DELPLACE  USF2:55.138 
4.252 Paulin CUNISSE  CMSG2:55.181
5.327 Nathan MULLER  ASMB2:55.305
6.7106 Corentin FREMONT  USO2:58.005
7.629 Mathis PAICHEUR  ASMB2:58.101
 Race 65, Groupe A     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.294 Matteo DEFOSSE  USF2:35.713Q
2.371 Elio CALANCA  RPV2:36.092Q
3.1107 Mathias LAVECCHIA  USO2:39.214
4.734 Léo DEMOLINIS  ASMV2:39.746
5.57 Enzo HERBRETEAU  ACPG2:39.853
6.444 Timothe AUDEMARD  CGALE2:41.320
7.622 Ines GRISOT  ASMB2:58.930
 Race 66, Groupe A     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.278 Camille BIRON  SIDB2:49.452Q
2.191 Badis BRUGVIN  USF2:50.033Q
3.657 Thomas COIGNON  CNPV2:50.586 
4.331 Lucas ROSSETTI  ASMB2:52.257
5.515 Lola SUPIOT  ACPG2:52.410
6.4111 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO3:05.256
 
Finale 1500 mètres TN Poule 1
 Race 75, Groupe C     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6111 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO2:51.360
2.152 Paulin CUNISSE  CMSG2:53.543
3.3106 Corentin FREMONT  USO2:55.081
4.429 Mathis PAICHEUR  ASMB2:55.887
5.522 Ines GRISOT  ASMB2:57.111
227 Nathan MULLER  ASMBP
 Race 76, Groupe B     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.291 Badis BRUGVIN  USF2:40.0381
2.357 Thomas COIGNON  CNPV2:40.621 
3.431 Lucas ROSSETTI  ASMB2:42.127
4.515 Lola SUPIOT  ACPG2:42.420
5.647 Amaury Lucas MARTIN  CGALE2:43.515
6.795 Benoit DELPLACE  USF2:53.368 
144 Timothe AUDEMARD  CGALEP
 Race 77, Groupe A     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7108 Tymeo LIBEAU  USO2:42.67434
2.271 Elio CALANCA  RPV2:43.14721
3.3107 Mathias LAVECCHIA  USO2:44.33713 
4.434 Léo DEMOLINIS  ASMV2:45.1968
5.57 Enzo HERBRETEAU  ACPG2:45.2125
6.678 Camille BIRON  SIDB2:46.2873
7.194 Matteo DEFOSSE  USF3:12.7852
 
Distance Classification 1500 mètres TN Poule 1
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Finale, Groupe A
1.108 Tymeo LIBEAU  USO1341|12:42.674
2.71 Elio CALANCA  RPV2212|22:36.092
3.107 Mathias LAVECCHIA  USO3133|32:39.214
4.34 Léo DEMOLINIS  ASMV484|42:39.746
5.7 Enzo HERBRETEAU  ACPG555|52:39.853
6.78 Camille BIRON  SIDB631|62:46.287
7.94 Matteo DEFOSSE  USF721|72:35.713
  Finale, Groupe B
8.91 Badis BRUGVIN  USF112|12:40.038
9.57 Thomas COIGNON  CNPV23|22:40.621
10.31 Lucas ROSSETTI  ASMB34|32:42.127
11.15 Lola SUPIOT  ACPG45|42:42.420
12.47 Amaury Lucas MARTIN  CGALE52|52:43.515
13.95 Benoit DELPLACE  USF63|62:53.368
14.44 Timothe AUDEMARD  CGALE6|P2:41.320
  Finale, Groupe C
15.111 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO16|12:51.360
16.52 Paulin CUNISSE  CMSG24|22:53.543
17.106 Corentin FREMONT  USO36|32:55.081
18.29 Mathis PAICHEUR  ASMB47|42:55.887
19.22 Ines GRISOT  ASMB57|52:57.111
20.27 Nathan MULLER  ASMB5|P2:55.305


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Web-TV
Skate-Tec
Kilimanjaro
Impakt Sport
Sebra Sports
Eraton
Engo