Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TROPHEE NATIONAL 1 - Meudon-la-Forêt, France - 11-12 November 2022
 
Quarts de Finale 333 mètres 2 Espoirs P3
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Demi-Finale, total 8 skaters)
 Race 130, Groupe A     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Mehdi HURET  ACPG48.428Q
2.26 Adrianna GIROUTX  ACPG56.995Q
3.311 Arthur LE POCREAU  ACPG1:03.569
4.4109 Apolline MARTINEAU  USO1:19.681
 Race 131, Groupe A     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.312 Eymeric LE POCREAU  ACPG47.726Q
2.24 Elina DA SILVA  ACPG47.842Q
3.1114 Eva TORRECILLAS  USO1:00.518
489 Liora BENSIMON  USFDNS
 Race 132, Groupe A     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.22 Flavie BOISSINOT  ACPG50.951Q
2.463 Morrigane BATMALLE  LGP57.240Q
3.13 Elise CHIRON DE LA CASINIERE  ACPG1:11.027 
336 Yoan FINOT TANG  ASMVP
 
Demi-Finale 333 mètres 2 Espoirs P3
  2 Races (the best skater of each race qualifies for the Finale, total 4 skaters)
 Race 155, Groupe A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Eymeric LE POCREAU  ACPG47.127Q
2.24 Elina DA SILVA  ACPG47.238 
3.36 Adrianna GIROUTX  ACPG47.628
4.411 Arthur LE POCREAU  ACPG48.365
 Race 156, Groupe A     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Mehdi HURET  ACPG49.353Q
2.4114 Eva TORRECILLAS  USO49.687 
3.22 Flavie BOISSINOT  ACPG50.455
4.363 Morrigane BATMALLE  LGP56.292
 
Finale 333 mètres 2 Espoirs P3
 Race 177, Groupe C     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.436 Yoan FINOT TANG  ASMV53.557
2.13 Elise CHIRON DE LA CASINIERE  ACPG-    
3.2109 Apolline MARTINEAU  USO-    
389 Liora BENSIMON  USFDNS
 Race 178, Groupe B     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2114 Eva TORRECILLAS  USO50.9745 
2.32 Flavie BOISSINOT  ACPG51.2023
3.463 Morrigane BATMALLE  LGP55.6352
4.111 Arthur LE POCREAU  ACPG57.2381
 Race 179, Groupe A     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Eymeric LE POCREAU  ACPG45.40034
2.24 Elina DA SILVA  ACPG46.39321 
3.36 Adrianna GIROUTX  ACPG46.82113
4.49 Mehdi HURET  ACPG47.8048
 
Distance Classification 333 mètres 2 Espoirs P3
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Finale, Groupe A
1.12 Eymeric LE POCREAU  ACPG1341|1|145.400
2.4 Elina DA SILVA  ACPG2212|2|246.393
3.6 Adrianna GIROUTX  ACPG3132|3|346.821
4.9 Mehdi HURET  ACPG481|1|447.804
  Finale, Groupe B
5.114 Eva TORRECILLAS  USO153|2|149.687
6.2 Flavie BOISSINOT  ACPG231|3|250.455
7.63 Morrigane BATMALLE  LGP322|4|355.635
8.11 Arthur LE POCREAU  ACPG413|4|448.365
  Finale, Groupe C
9.36 Yoan FINOT TANG  ASMV1P|153.557
10.3 Elise CHIRON DE LA CASINIERE  ACPG23|21:11.027
11.109 Apolline MARTINEAU  USO34|31:19.681
12.89 Liora BENSIMON  USFP|NS|P


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Engo
Skate-Tec
Bioracer
Impakt Sport
Sebra Sports
Eraton
Kilimanjaro