Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TROPHEE NATIONAL 1 - Meudon-la-Forêt, France - 11-12 November 2022
 
Quarts de Finale 333 mètres Espoirs P3
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Demi-Finale, total 8 skaters)
 Race 27, Groupe A     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.312 Eymeric LE POCREAU  ACPG45.153Q
2.24 Elina DA SILVA  ACPG47.828Q
3.1114 Eva TORRECILLAS  USO50.409
4.489 Liora BENSIMON  USF1:01.316
 Race 28, Groupe A     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.22 Flavie BOISSINOT  ACPG49.987Q
2.463 Morrigane BATMALLE  LGP57.957Q
3.336 Yoan FINOT TANG  ASMV1:00.247 
4.13 Elise CHIRON DE LA CASINIERE  ACPG1:10.359
 Race 29, Groupe A     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Mehdi HURET  ACPG48.594Q
2.26 Adrianna GIROUTX  ACPG48.957Q
3.311 Arthur LE POCREAU  ACPG51.521
4.4109 Apolline MARTINEAU  USO1:23.590
 
Demi-Finale 333 mètres Espoirs P3
  2 Races (the best skater of each race qualifies for the Finale, total 4 skaters)
 Race 34, Groupe A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Eymeric LE POCREAU  ACPG46.780Q
2.24 Elina DA SILVA  ACPG46.910 
3.36 Adrianna GIROUTX  ACPG49.980
4.463 Morrigane BATMALLE  LGP56.160
 Race 35, Groupe A     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Mehdi HURET  ACPG49.621Q
2.3114 Eva TORRECILLAS  USO50.272 
3.411 Arthur LE POCREAU  ACPG50.655
4.22 Flavie BOISSINOT  ACPG57.098
 
Finale 333 mètres Espoirs P3
 Race 44, Groupe C     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Yoan FINOT TANG  ASMV55.708
2.33 Elise CHIRON DE LA CASINIERE  ACPG58.802
3.289 Liora BENSIMON  USF59.187
4.4109 Apolline MARTINEAU  USO-    
 Race 45, Groupe B     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.42 Flavie BOISSINOT  ACPG49.2275
2.1114 Eva TORRECILLAS  USO49.2803 
3.211 Arthur LE POCREAU  ACPG50.7182
4.363 Morrigane BATMALLE  LGP53.5901
 Race 46, Groupe A     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Eymeric LE POCREAU  ACPG46.88934
2.39 Mehdi HURET  ACPG47.38321
3.24 Elina DA SILVA  ACPG47.40013 
4.46 Adrianna GIROUTX  ACPG48.3508
 
Distance Classification 333 mètres Espoirs P3
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Finale, Groupe A
1.12 Eymeric LE POCREAU  ACPG1341|1|145.153
2.9 Mehdi HURET  ACPG2211|1|247.383
3.4 Elina DA SILVA  ACPG3132|2|346.910
4.6 Adrianna GIROUTX  ACPG482|3|448.350
  Finale, Groupe B
5.2 Flavie BOISSINOT  ACPG151|4|149.227
6.114 Eva TORRECILLAS  USO233|2|249.280
7.11 Arthur LE POCREAU  ACPG323|3|350.655
8.63 Morrigane BATMALLE  LGP412|4|453.590
  Finale, Groupe C
9.36 Yoan FINOT TANG  ASMV13|155.708
10.3 Elise CHIRON DE LA CASINIERE  ACPG24|258.802
11.89 Liora BENSIMON  USF34|359.187
12.109 Apolline MARTINEAU  USO44|41:23.590


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton
Skate-Tec
Impakt Sport
Bioracer
Kilimanjaro
Engo
Sebra Sports
Web-TV