Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TROPHEE NATIONAL 1 - Meudon-la-Forêt, France - 11-12 November 2022
 
Demi-Finale 500 mètres Espoirs P1
 Race 19, Groupe A     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.146 Youssef JALEL  CGALE56.323 
2.2113 Armand TERLAIN  USO1:01.127
3.384 Leo JUANEDA  SIDB1:04.010
 Race 20, Groupe A     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Cleo NASSAR  ASMB58.330 
2.318 Alixe CANAULT  ASMB1:00.860
3.416 Kostas VAITKEVICIUS  ACPG1:01.160
2101 Leonie VANBESIEN  USFP
 Race 21, Groupe A     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Marius JEANDEL  ASMB57.556 
2.439 Victor POCHON  ASMV58.613
3.220 Eliot GRISIER  ASMB1:00.012
4.387 Eyad BENAHMED  USF1:01.483
 Race 22, Groupe A     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Darren LEDOUX  CNPV1:01.517 
2.250 Camille CUNISSE  CMSG1:01.931
3.354 Meline JUPPIN  CMSG1:02.073
4.481 Tania BOET-COSTA  SIDB1:06.303
 
Finale 500 mètres Espoirs P1
 Race 30, Groupe D     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3101 Leonie VANBESIEN  USF1:03.756
2.184 Leo JUANEDA  SIDB1:04.410
3.281 Tania BOET-COSTA  SIDB1:07.617
 Race 31, Groupe C     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.454 Meline JUPPIN  CMSG1:00.766
2.116 Kostas VAITKEVICIUS  ACPG1:00.783
3.350 Camille CUNISSE  CMSG1:01.218
4.287 Eyad BENAHMED  USF1:01.556
 Race 32, Groupe B     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Victor POCHON  ASMV58.6965
2.4113 Armand TERLAIN  USO59.8653
3.220 Eliot GRISIER  ASMB1:00.6442
4.318 Alixe CANAULT  ASMB1:17.9121
 Race 33, Groupe A     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.146 Youssef JALEL  CGALE56.20534 
2.328 Cleo NASSAR  ASMB57.66221 
3.225 Marius JEANDEL  ASMB57.93313 
4.459 Darren LEDOUX  CNPV1:01.6688 
 
Distance Classification 500 mètres Espoirs P1
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Finale, Groupe A
1.46 Youssef JALEL  CGALE1341|156.205
2.28 Cleo NASSAR  ASMB2211|257.662
3.25 Marius JEANDEL  ASMB3131|357.556
4.59 Darren LEDOUX  CNPV481|41:01.517
  Finale, Groupe B
5.39 Victor POCHON  ASMV152|158.613
6.113 Armand TERLAIN  USO232|259.865
7.20 Eliot GRISIER  ASMB323|31:00.012
8.18 Alixe CANAULT  ASMB412|41:00.860
  Finale, Groupe C
9.54 Meline JUPPIN  CMSG13|11:00.766
10.16 Kostas VAITKEVICIUS  ACPG23|21:00.783
11.50 Camille CUNISSE  CMSG32|31:01.218
12.87 Eyad BENAHMED  USF44|41:01.483
  Finale, Groupe D
13.101 Leonie VANBESIEN  USF1P|11:03.756
14.84 Leo JUANEDA  SIDB23|21:04.010
15.81 Tania BOET-COSTA  SIDB34|31:06.303


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Impakt Sport
Eraton
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports