Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
REGIO COMPETITIE WEST 3 - SEBRA SPORTS CUP - Den Haag, Netherlands - 12 November 2022
 
Kwart Finales 222 meter Junior F
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Halve Finales, total 10 skaters)
 Race 9, Groep 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.592 Maud VAN COEVORDEN  DKIJV28.53Q
2.2103 Fien MOERMAN  HVHW36.70Q
3.3115 Ize SCHILDMEIJER  HVHW37.70 
4.4232 Bram SUIJKER  HVHW44.60
5.1236 Ronja VAN DER KRUIJF  SVU46.55
 Race 10, Groep 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.542 Stijn REINDERS  IHCL32.97Q
2.1234 Christian VERDONK  IJVZ33.89Q
3.2142 Roell KOHLER  HVHW34.44
4.3123 Lotte BIJL  IJA44.63
5.439 Pepijn REINDERS  IHCL49.44
 Race 11, Groep 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2141 Quinten KOHLER  HVHW30.46Q
2.6126 Kylian VAN KRANENBURG  IJA35.40Q
3.1119 Leon SPIVAKOVSKYI  HVHW41.53 
4.3153 Celine VAN LAAR  HVHW42.02
5.4155 Sten VAN DER KNAAP  HVHW44.65
6.587 Cas JUFFERMANS  IHCL58.74
 Race 12, Groep 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.488 Vincent MEULMEESTER  IHCL28.47Q
2.6108 Jippe ALSEMGEEST  HVHW31.20Q
3.5164 Sophie VAN DER VEN  IJVZ33.84
4.183 Quinn WIJBRANDTS  BGA43.92
5.2165 Laura VAN DER KOOIJ  IJVZ55.34
6.373 Sam SCARGO  IHCL-    
 
 
Halve Finales 333 meter Junior F
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Finale, total 6 skaters)
 Race 37, Groep 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1119 Leon SPIVAKOVSKYI  HVHW56.15Q
2.2153 Celine VAN LAAR  HVHW57.77Q
3.4155 Sten VAN DER KNAAP  HVHW1:02.43 
4.3123 Lotte BIJL  IJA1:09.70
5.687 Cas JUFFERMANS  IHCL1:21.44
6.5165 Laura VAN DER KOOIJ  IJVZ1:26.55
 Race 38, Groep 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.673 Sam SCARGO  IHCL52.40Q
2.1115 Ize SCHILDMEIJER  HVHW1:06.34Q
3.283 Quinn WIJBRANDTS  BGA1:08.60 
4.3232 Bram SUIJKER  HVHW1:10.94
5.539 Pepijn REINDERS  IHCL1:13.12
6.4236 Ronja VAN DER KRUIJF  SVU1:14.05
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Finale, total 5 skaters)
 Race 39, Groep 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Maud VAN COEVORDEN  DKIJV42.11Q
2.2141 Quinten KOHLER  HVHW51.37Q
3.5126 Kylian VAN KRANENBURG  IJA51.50 
4.3234 Christian VERDONK  IJVZ55.76
5.4142 Roell KOHLER  HVHW-    
 Race 40, Groep 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 Vincent MEULMEESTER  IHCL41.72Q
2.2108 Jippe ALSEMGEEST  HVHW47.22Q
3.342 Stijn REINDERS  IHCL51.47
4.5103 Fien MOERMAN  HVHW53.56
5.4164 Sophie VAN DER VEN  IJVZ54.28
 
 
Finale 444 meter Junior F
 Race 65, Groep 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1123 Lotte BIJL  IJA1:28.09
2.339 Pepijn REINDERS  IHCL1:33.12
3.2232 Bram SUIJKER  HVHW1:35.97
4.587 Cas JUFFERMANS  IHCL1:42.18
5.4236 Ronja VAN DER KRUIJF  SVU1:43.34
6.6165 Laura VAN DER KOOIJ  IJVZ1:49.71
 Race 66, Groep 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5115 Ize SCHILDMEIJER  HVHW1:15.42
2.4155 Sten VAN DER KNAAP  HVHW1:19.00
3.2119 Leon SPIVAKOVSKYI  HVHW1:19.45
4.3153 Celine VAN LAAR  HVHW1:26.41
5.683 Quinn WIJBRANDTS  BGA1:29.79
173 Sam SCARGO  IHCLYC
 Race 67, Groep 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2164 Sophie VAN DER VEN  IJVZ1:06.63
2.1126 Kylian VAN KRANENBURG  IJA1:08.72 
3.4234 Christian VERDONK  IJVZ1:09.65
4.5142 Roell KOHLER  HVHW1:10.17
5.3103 Fien MOERMAN  HVHW1:12.19
 Race 68, Groep 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 Vincent MEULMEESTER  IHCL54.54
2.292 Maud VAN COEVORDEN  DKIJV55.78
3.4141 Quinten KOHLER  HVHW57.57
4.3108 Jippe ALSEMGEEST  HVHW1:00.70
5.542 Stijn REINDERS  IHCL1:00.76 
 
Distance Classification 444 meter Junior F
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Finale, Groep 1
1.88 Vincent MEULMEESTER  IHCL101|1|154.54
2.92 Maud VAN COEVORDEN  DKIJV21|1|255.78
3.141 Quinten KOHLER  HVHW31|2|357.57
4.108 Jippe ALSEMGEEST  HVHW42|2|41:00.70
5.42 Stijn REINDERS  IHCL51|3|51:00.76
  Finale, Groep 2
6.164 Sophie VAN DER VEN  IJVZ13|5|11:06.63
7.126 Kylian VAN KRANENBURG  IJA22|3|21:08.72
8.234 Christian VERDONK  IJVZ32|4|31:09.65
9.142 Roell KOHLER  HVHW43|5|41:10.17
10.103 Fien MOERMAN  HVHW52|4|51:12.19
  Finale, Groep 3
11.115 Ize SCHILDMEIJER  HVHW13|2|11:15.42
12.155 Sten VAN DER KNAAP  HVHW25|3|21:19.00
13.119 Leon SPIVAKOVSKYI  HVHW33|1|31:19.45
14.153 Celine VAN LAAR  HVHW44|2|41:26.41
15.83 Quinn WIJBRANDTS  BGA54|3|51:29.79
  Finale, Groep 4
16.123 Lotte BIJL  IJA14|4|11:28.09
17.39 Pepijn REINDERS  IHCL25|5|21:33.12
18.232 Bram SUIJKER  HVHW34|4|31:35.97
19.87 Cas JUFFERMANS  IHCL46|5|41:42.18
20.236 Ronja VAN DER KRUIJF  SVU55|6|51:43.34
21.165 Laura VAN DER KOOIJ  IJVZ65|6|61:49.71
  Finale, Groep 3
73 Sam SCARGO  IHCLYC6|1|YC52.40


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Eraton
Impakt Sport
Skate-Tec
Kilimanjaro
Bioracer
Sebra Sports