Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
AUTUMN TOURNAMENT - Groningen, Netherlands - 29 October 2022
Final 1000 meter Women Junior-C
Race 141, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
150
Emma ARNS
NSV
1:59.000
2.
3
177
Nanne KABEL
SVU
1:59.603
3.
1
149
Louise BEZEMER
IJA
2:00.256
Race 142, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
129
Louisa LOMAN
DKIJV
1:50.197
2.
2
130
Nina LOMAN
DKIJV
1:50.364
3.
6
172
Iben KOEN
STG
1:50.536
4.
3
143
Bo HOOGVORST
IHCL
1:50.692
5.
5
176
Toria KRUITHOF
SVU
2:00.637
6.
4
170
Bregje BOGERS
STB
2:11.722
Race 143, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
141
Juul VAN DER ZWAAN
IHCL
1:45.222
2
2.
1
131
Tamar KOOLWIJK
DKIJV
1:47.121
1
3.
6
175
Silke KABEL
SVU
1:47.266
4.
3
173
Emilie FRANSEN
STH
1:47.376
5.
4
182
Marleen KNOL
TRL
1:49.361
6.
5
167
Amber VAN DER HEIDE
SCT
1:49.488
Race 144, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
184
Luna-Marie LAU
YDS
1:49.052
34
2.
5
135
Pom STRAATHOF
IHCL
1:49.244
21
3.
2
179
Lise DIJKSTRA
TRL
1:49.356
13
4.
6
169
Famke BOGERS
STB
1:49.609
8
5.
4
180
Nienke KLOMPMAKER
TRL
1:49.719
5
6.
3
136
Julie VAN SANTEN
IHCL
1:51.639
3
Distance Classification 1000 meter Women Junior-C
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Victories
Best time
Final, Group 1
1.
184
Luna-Marie LAU
YDS
1
34
1
1:49.052
2.
135
Pom STRAATHOF
IHCL
2
21
2
1:49.244
3.
179
Lise DIJKSTRA
TRL
3
13
3
1:49.356
4.
169
Famke BOGERS
STB
4
8
4
1:49.609
5.
180
Nienke KLOMPMAKER
TRL
5
5
5
1:49.719
6.
136
Julie VAN SANTEN
IHCL
6
3
6
1:51.639
Final, Group 2
7.
141
Juul VAN DER ZWAAN
IHCL
1
2
1
1:45.222
8.
131
Tamar KOOLWIJK
DKIJV
2
1
2
1:47.121
9.
175
Silke KABEL
SVU
3
3
1:47.266
10.
173
Emilie FRANSEN
STH
4
4
1:47.376
11.
182
Marleen KNOL
TRL
5
5
1:49.361
12.
167
Amber VAN DER HEIDE
SCT
6
6
1:49.488
Final, Group 3
13.
129
Louisa LOMAN
DKIJV
1
1
1:50.197
14.
130
Nina LOMAN
DKIJV
2
2
1:50.364
15.
172
Iben KOEN
STG
3
3
1:50.536
16.
143
Bo HOOGVORST
IHCL
4
4
1:50.692
17.
176
Toria KRUITHOF
SVU
5
5
2:00.637
18.
170
Bregje BOGERS
STB
6
6
2:11.722
Final, Group 4
19.
150
Emma ARNS
NSV
1
1
1:59.000
20.
177
Nanne KABEL
SVU
2
2
1:59.603
21.
149
Louise BEZEMER
IJA
3
3
2:00.256
x, -
22.
148
Ilse VEUGER
IHCL
P
22.
156
Pien KOOIJMAN
SCT
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters