Events
Torino EC Final
Torino EF JChallenge
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
AUTUMN TOURNAMENT - Groningen, Netherlands - 29 October 2022
 
Quarter Finals 500 meter Women Junior-D
  3 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 50, Group 2     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.147 Jente VAN DER HEIDE  SCT57.823Q
2.2287 Zo√® DE ESCH  SCT57.830Q
3.3121 Dautsen VAN DER MEER  TRL1:00.472Q
4.435 Jitske BENNINK  NSV1:03.894 
 Race 51, Group 2     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.149 Noortje KAPPERS  SCT57.090Q
2.261 Jasmijn WESTRA  STG59.580Q
3.323 Jalina SCHIPPERS  IJA59.724Q
4.4289 Janna HUIZING  STG1:06.573 
5.583 Nikita SPIJK  STG1:13.725
 Race 52, Group 2     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Michelle VAN DER WOUDE  SCT55.967Q
2.2288 Lysanne VAN DER VAART  SCT59.263Q
3.4122 Femke POSTHUMA  TRL1:04.538Q
4.330 Iris SMITS  IJVZ1:06.396
5.5127 Louise BOUMA  TRL1:07.906
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 53, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.199 Lana SCHIPHOF  TRL51.483Q
2.293 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL51.500Q
3.325 Fleur HARTVELD  IJVZ53.777 
4.488 Tinne BOLSIUS  SVU1:07.136
5.53 Ief STRAATHOF  IHCL1:07.222
 Race 54, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.289 Neeltsje DE BOER  TRL50.841Q
2.143 Sara VAN DE POL  SCT50.942Q
3.4105 Kailey VAN DER VEEN  TRL52.763
4.385 Mijke LAMMERS  STH53.939
5.5112 Lyncke KLAVER  TRL54.395
 Race 55, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Fleur ALKEMADE  IJVZ49.365Q
2.287 Femke VENEMA  SVU49.883Q
3.3104 Yente BROUWERS  TRL52.822
4.4291 Lobke VAN BENTHUM  STB55.354
5.517 Juliette VAN RHEE  IJA1:08.669
 Race 56, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Djoeke SCHMITZ  SCT51.628Q
2.313 Jelka VAN KRANENBURG  IJA53.652Q
3.4108 Sanne BRINKSMA  TRL55.286 
4.5110 Yteke SOEPBOER  TRL55.416
5.240 Esther DROST  SCT-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Kilimanjaro
Impakt Sport
Engo
Eraton
Sebra Sports
Skate-Tec
Web-TV