Events
Oslo
Belfort
Trondheim
Rostock
Bormio
Sheffield
Budapest
Hasselt
Gent
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-4 (CD-3) - Bergamo, Italy - 17-19 February 2023
 
Semi Final 777(1) Men Junior D
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
 Race 22, Group 2     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Daniel TROWBRIDGE  ALD1:22.890Q
2.2165 Brian AGNOLI  UGP1:24.738 
3.3140 Jorrit RUIJTEN  STB1:31.772
4.4172 Louis CARRIE  USODNS
 Race 23, Group 2     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.515 Michele GIACOMELLI  BOR1:30.292Q
2.2126 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES1:30.403 
3.134 Oskar LOMAN  DKIJV1:30.480
4.317 Tobias GONCZOL  BOR1:30.519
5.4121 Lucien DE ESCH  SCT-    
 Race 24, Group 2     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4131 Manuel CUNACCIA  SGPV1:25.810Q
2.114 Daniele MORELLI  BOR1:27.697 
3.343 Viktor MARKOVYCH  ETR1:28.842
4.216 Diego DI BELLA  BORP
  4 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
 Race 25, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1136 Moritz KÜHNRICH  SLI1:18.909Q
2.3111 Simone ZAMPEDRI  SCP1:20.023 
3.512 Mattia BRACCHI  BOR1:20.152
4.2132 Cohen GRAY BUFFEY  SHF1:20.389
5.4127 Gabriele BALLABIO  SES1:20.695
6.690 David HRADSKÝ  KSB1:23.007
 Race 26, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3171 Lucas MOINDRON  USO1:20.888Q
2.277 David LINSE  IHCL1:20.984 
3.658 BALAZS Benedek  FTC1:21.029
4.43 Thibault POIRIER  ASMB1:21.143
5.5119 Stefan EVERTS  SCT1:21.472
6.1183 Jesse-Jan RAYEN  YDS1:36.599
 Race 27, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.299 KISS-GEBORA Bence  MTK1:18.385Q
2.157 TOTH Tamas Oliver  FTC1:18.533
3.576 Joris TOORNVLIET  IHCL1:20.992
4.432 Leonard TOMIMITSU  CNPV1:21.096
5.633 Lorenzo ANDREATTA  CPP1:27.011
6.3118 Jurre NAUTA  SCT-    
 Race 28, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4153 ARENDAS Mihaly  SZKE1:18.734Q
2.2109 Timeo CALANCA  RPV1:19.288
3.1137 Alexander ZABRODSKY  SLI1:19.800
4.3120 Otte HILARIDES  SCT1:20.136
5.513 Kristian GENNARO  BOR1:20.596
6.650 Hubert JEZIAK  EVD1:23.482


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports
Web-TV
Eraton