Events
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
JUNIOR CHALLENGE EAST-1 (JW-1) - Bialystok, Poland - 18-20 November 2022
 
Heats 1500 m JUNIOR MEN
 Race 8, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.722 MAJOR Dominik  FTC2:22.623 
2.328 Maris Janis STERNMANIS  JLSS2:23.068
3.162 Adam MUCHLADO  STOCZ2:23.911
4.592 Rostyslav LEONTENKO  KHV2:24.215
5.452 Adam MAKUCH  JUV2:31.640
6.243 Ernestas CECH  SSC2:32.804
7.676 Damian MARCIN  PRK2:46.713
 Race 9, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.461 Krzysztof MADRY  JUV2:28.364 
2.611 Matej POPL  BZKP2:29.108
3.168 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ2:29.632
4.337 Gustavs KRUZBERGS  SPARS2:29.703
5.295 Maksym TOPCHIL  KHV2:31.754
6.547 Noel VREULS  AZSO2:56.744
783 Salih Can KEZER  TURP
 Race 10, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.374 Luka JASIC  SRB2:47.725 
2.421 GRANASZTÓI Ádám Istvan  FTC2:47.764
3.663 Dominik PALENCEUSZ  JUV2:47.881
4.735 Valters KANBERGS  SPARS2:53.191
5.144 Sean Qi Jun YEO  ISAM2:55.554
6.55 Jan KOVACIC  METEOR3:07.848
7.294 Bohdan MOSHENSKYI  KHV3:37.241
 Race 11, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.281 Muhammed BOZDA?  EGSK2:22.450 
2.527 Linards Reinis LAIZANS  JLSS2:22.807
3.420 GERECZE Adam Jozsef  FTC2:22.972
4.338 Maksims SOLEICUKS  SPARS2:23.161
5.764 Aleksander SAKOWICZ  GIZ2:24.736
6.142 Danielius CECH  SSC2:26.514
7.696 Nikita ZIKUNOV  KHV2:35.627
 Race 12, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.319 CZANK-VARGA Benjamin  MTK2:29.342 
2.472 Tibor KOMERICKI  CEL2:30.134
3.536 Tomass KITOKS  SPARS2:31.449
4.651 Oskar KUROWSKI  JUV2:33.398
5.191 Dmytro KOZYKO  KHV2:40.907
6.2103 Tymofii KHOKHELKO  KYIV2:49.456
7.73 Assen GYUROV  SCIS2:56.177
 Race 13, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.323 WU JIA WEI Dávid  FTC2:22.977 
2.489 Daniil BERGIN  KHV2:23.238
3.2104 Yaroslav MOROZOV  KYIV2:24.986
4.612 Marek PROCHÁZKA  BZKP2:28.578
5.569 Mateusz DO?KOWSKI  STOCZ2:38.262
6.180 Sergej VASTUSKO  STEZ3:05.119
 Race 14, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.718 CSIZMADIA Mark  FTC2:34.896 
2.182 Toprak Efe EROGLU  KGSK2:35.203
3.393 Volodymyr MELNYK  KHV2:36.627
4.66 Martin PRANTL  METEOR2:39.551
5.279 Jakub KARABIN  STEZ2:40.761
6.590 Oleksandr HAHATIK  KHV2:42.970
424 DUNAY Mate  MTKDNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Kilimanjaro
Eraton
Sebra Sports
Skate-Tec
Engo
Bioracer
Web-TV