Events
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALTA VALTELLINA TROPHY 30TH - Bormio, Italy - 11-13 November 2022
 
Quarter Finals 500 meter JUNIOR D WOMEN
  5 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 170, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.587 MOLNAR Natasa Z.  FTC48.658Q
2.341 Caterina CANCLINI  BOR55.411 
3.439 Rebecca BARETTO  BOR58.124
4.6246 Teodora RIZMANOSKA  SGPV58.250
5.2296 Laura SAVALLI  VGT59.676
6.1269 Yente BROUWERS  TRL-    
 Race 171, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4242 Giulia MARELLI  SES50.401Q
2.3235 Djoeke SCHMITZ  SCT51.415 
3.140 Camilla CANCLINI  BOR55.343
4.6255 Lobke VAN BENTHUM  STB56.631
5.5294 Gaia CALCAGNO  VGT56.966
6.245 Alice MARTINELLI  BOR1:12.953
 Race 172, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3142 Sofija RODIC  INT48.330Q
2.6148 GAZSI Noemi  JSE48.406 
3.4243 Rachele Yara DOLCI  SES54.716
4.2138 Annika OUWENEEL  IHCL55.179
5.143 Desiree LANDL  BOR57.229
6.544 Benedetta LEPORE  BOR1:01.136
 Race 173, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1199 KISS-GEBORA Flora  MTK49.285Q
2.4137 Ief STRAATHOF  IHCL53.716 
3.247 Francesca PICCAGNONI  BOR53.815
4.5257 Mijke LAMMERS  STH54.265
5.3283 Ariela KORKONXHELOS  VGP58.070
6.642 Alice COLTURI  BOR58.338
 Race 174, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.288 VEGI Liana Dorina  FTC49.836Q
2.3198 DUNAY Gerda  MTK51.742 
3.6295 Serena MAUCERI  VGT54.042
4.546 Emma PEDRANZINI  BOR57.745
5.448 Sara SILVESTRI  BOR58.802
6.1139 Juup STRAATHOF  IHCL1:02.507


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Web-TV
Engo
Skate-Tec
Sebra Sports
Impakt Sport
Eraton
Bioracer