Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALTA VALTELLINA TROPHY 30TH - Bormio, Italy - 11-13 November 2022
 
Quarter Finals 1500 meter JUNIOR B WOMEN
  4 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 14 skaters)
 Race 10, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1261 Tamara TOKAROVA  SVK2:45.023Q
2.2275 Berenice COMBY  USO2:45.199Q
3.3121 NOGRADI Panka  HUN2:45.237Q
4.5262 Luna VAN POLEN  SVU2:46.738 
5.6144 Paula EKERTE  JLSS2:53.381
6.422 Sara MERAZZI  BOR-    ADV
 Race 11, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3122 SZIGETI Dora  HUN2:48.821Q
2.1173 Valerie AARTS  KTTZW2:48.992Q
3.423 Chiara RODONDI  BOR2:52.219Q
4.2251 Sophie WIBMER  SLI2:54.035 
5.5213 Aline Holbø DYRSET  OSK2:55.349
6281 Serena D'INCAU  VGPYC
 Race 12, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2123 VEGI Diana Laura  HUN2:42.678Q
2.1175 Kiek STRAATHOF  KTTZW2:43.552Q
3.421 Sara MARTINELLI  BOR2:44.719Q
4.3214 Guro Samdahl MELHUUS  OSK2:44.944
5.6145 Ance GROSBERGA  JLSS2:53.303
6.520 Greta CRISTANI  BOR-    
 Race 13, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1163 Lotte DONDERWINKEL  KTTN2:31.634Q
2.276 Margherita BETTI  FGP2:32.270Q
3.4101 Paula KUHNT TORZEWSKI  GER2:32.351Q
4.524 Elisa BELTRAMI  BOR2:33.070
5.3174 Birgit RADT  KTTZW2:37.548
6.6134 Lotta VAN HERCK  IDA2:42.267
 
Semi Final 1500 meter JUNIOR B WOMEN
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 25, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5122 SZIGETI Dora  HUN2:30.907Q
2.276 Margherita BETTI  FGP2:31.296Q
3.6173 Valerie AARTS  KTTZW2:31.320Q
4.1163 Lotte DONDERWINKEL  KTTN2:31.352
5.3101 Paula KUHNT TORZEWSKI  GER2:33.871
6.424 Elisa BELTRAMI  BOR2:34.885
7.723 Chiara RODONDI  BOR-    
 Race 26, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2123 VEGI Diana Laura  HUN2:38.515Q
2.5261 Tamara TOKAROVA  SVK2:39.412Q
3.7121 NOGRADI Panka  HUN2:39.656Q
4.3175 Kiek STRAATHOF  KTTZW2:40.691 
5.6275 Berenice COMBY  USO2:43.550
6.421 Sara MARTINELLI  BOR2:44.985
7.122 Sara MERAZZI  BOR2:49.206
 
Final 1500 meter JUNIOR B WOMEN
 Race 34, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3175 Kiek STRAATHOF  KTTZW2:41.8031 
2.1101 Paula KUHNT TORZEWSKI  GER2:41.858
3.4275 Berenice COMBY  USO2:41.945
4.521 Sara MARTINELLI  BOR2:41.989
5.723 Chiara RODONDI  BOR2:43.138
6.224 Elisa BELTRAMI  BOR2:43.192
7.622 Sara MERAZZI  BOR2:46.213
 Race 35, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5123 VEGI Diana Laura  HUN2:31.41934
2.4163 Lotte DONDERWINKEL  KTTN2:31.61821 
3.6261 Tamara TOKAROVA  SVK2:32.97713
4.276 Margherita BETTI  FGP2:33.0518
5.3173 Valerie AARTS  KTTZW2:33.8825
6.7121 NOGRADI Panka  HUN2:35.1343
1122 SZIGETI Dora  HUNP2
 
Distance Classification 1500 meter JUNIOR B WOMEN
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.123 VEGI Diana Laura  HUN1341|1|12:31.419
2.163 Lotte DONDERWINKEL  KTTN2211|4|22:31.352
3.261 Tamara TOKAROVA  SVK3131|2|32:32.977
4.76 Margherita BETTI  FGP482|2|42:31.296
5.173 Valerie AARTS  KTTZW552|3|52:31.320
6.121 NOGRADI Panka  HUN633|3|62:35.134
7.122 SZIGETI Dora  HUN21|1|P2:30.907
  Final, Group 2
8.175 Kiek STRAATHOF  KTTZW112|4|12:40.691
9.101 Paula KUHNT TORZEWSKI  GER23|5|22:32.351
10.275 Berenice COMBY  USO32|5|32:41.945
11.21 Sara MARTINELLI  BOR43|6|42:41.989
12.23 Chiara RODONDI  BOR53|7|52:43.138
13.24 Elisa BELTRAMI  BOR64|6|62:33.070
14.22 Sara MERAZZI  BOR76|7|72:46.213
  Quarter Finals, Group 1
15.214 Guro Samdahl MELHUUS  OSK442:44.944
16.262 Luna VAN POLEN  SVU442:46.738
17.251 Sophie WIBMER  SLI442:54.035
18.174 Birgit RADT  KTTZW552:37.548
19.145 Ance GROSBERGA  JLSS552:53.303
20.144 Paula EKERTE  JLSS552:53.381
21.213 Aline Holbø DYRSET  OSK552:55.349
22.134 Lotta VAN HERCK  IDA662:42.267
23.20 Greta CRISTANI  BOR66
281 Serena D'INCAU  VGPYCYC


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton
Sebra Sports
Kilimanjaro
Skate-Tec
Bioracer
Web-TV
Impakt Sport
Engo