Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NORWEGIAN CHAMPIONSHIPS 2022 - Oslo, Norway - 9-10 April 2022
 
Semi Final 111 m Rekrutt
  4 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
 Race 38, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1147 Eirik ANDERSEN  Herkul17.449Q
2.3137 Elise Knutsen SKOLEM  HBSK20.040 
3.4175 Nicolas MOTA  TKK24.348
4.2138 Emil Flygind LARSEN  HBSK24.589
5.5169 Kasper Amdal EDVARDSEN  TKK34.462
6153 Tobias LANGSEID  HerkulDNS
 Race 39, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1152 Felix Bjørge SKAGSOSET  Herkul17.234Q
2.3136 Edvind Knutsen SKOLEM  HBSK20.020
3.4106 Solveig LUTNES  OSK24.370
4.5113 Tilje Ingveig BJ?RSETH  OSK33.112
211 Anna JUVIK  TKKDNF
 Race 40, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1145 Malin Skau BJ?RGE  Herkul16.531Q
2.2168 Julia NERDAHL-HOFF  TKK20.394 
3.310 Andreas JUVIK  TKK20.570
4.412 Eirin JUVIK  TKK25.324
5.5139 Helle Wulff JENSEN  HBSK26.740
 Race 41, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1154 Julie LELAND  Herkul17.851Q
2.2150 Johannes MELAND  Herkul18.581
3.4130 Tora Reed ALFHEIM  OSK23.542
4.3105 Øydis LUTNES  OSK27.006
5.5109 Sofia COLBENSEN-TVETEN  OSK28.957
6115 Ella KARAKAS  OSKDNS
 
Final 111 m Rekrutt
 Race 49, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.411 Anna JUVIK  TKK20.142 
2.1169 Kasper Amdal EDVARDSEN  TKK29.279
2153 Tobias LANGSEID  HerkulDNS
3115 Ella KARAKAS  OSKDNS
 Race 50, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Emil Flygind LARSEN  HBSK20.441 
2.4105 Øydis LUTNES  OSK24.421
3.212 Eirin JUVIK  TKK25.180
4.6113 Tilje Ingveig BJ?RSETH  OSK28.726
5.3139 Helle Wulff JENSEN  HBSK28.814
6.5109 Sofia COLBENSEN-TVETEN  OSK30.827
 Race 51, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2168 Julia NERDAHL-HOFF  TKK20.952 
2.1137 Elise Knutsen SKOLEM  HBSK20.954
3.310 Andreas JUVIK  TKK21.218
4.6106 Solveig LUTNES  OSK22.791
5.5175 Nicolas MOTA  TKK24.609
4130 Tora Reed ALFHEIM  OSKDNS
 Race 52, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1145 Malin Skau BJ?RGE  Herkul16.701 
2.3147 Eirik ANDERSEN  Herkul16.823
3.2152 Felix Bjørge SKAGSOSET  Herkul17.074
4.6136 Edvind Knutsen SKOLEM  HBSK21.413
5.5150 Johannes MELAND  Herkul24.099
6.4154 Julie LELAND  Herkul26.687
 
Distance Classification 111 m Rekrutt
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.145 Malin Skau BJØRGE  Herkul101|116.531
2.147 Eirik ANDERSEN  Herkul21|216.823
3.152 Felix Bjørge SKAGSOSET  Herkul31|317.074
4.136 Edvind Knutsen SKOLEM  HBSK42|420.020
5.150 Johannes MELAND  Herkul52|518.581
6.154 Julie LELAND  Herkul61|617.851
  Final, Group 2
7.168 Julia NERDAHL-HOFF  TKK12|120.394
8.137 Elise Knutsen SKOLEM  HBSK22|220.040
9.10 Andreas JUVIK  TKK33|320.570
10.106 Solveig LUTNES  OSK43|422.791
11.175 Nicolas MOTA  TKK53|524.348
12.130 Tora Reed ALFHEIM  OSKP3|P23.542
  Final, Group 3
13.138 Emil Flygind LARSEN  HBSK14|120.441
14.105 Ã˜ydis LUTNES  OSK24|224.421
15.12 Eirin JUVIK  TKK34|325.180
16.113 Tilje Ingveig BJØRSETH  OSK44|428.726
17.139 Helle Wulff JENSEN  HBSK55|526.740
18.109 Sofia COLBENSEN-TVETEN  OSK65|628.957
  Final, Group 4
19.11 Anna JUVIK  TKK1NS|120.142
20.169 Kasper Amdal EDVARDSEN  TKK25|229.279
21.115 Ella KARAKAS  OSKP|NS|P
21.153 Tobias LANGSEID  HerkulP|NS|P


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Kilimanjaro
Skate-Tec
Engo
Web-TV
Sebra Sports