Events
Torino EC Final
Torino EF JChallenge
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-2) - Hasselt, Belgium - 9-11 December 2022
 
Quarter Finals 500 meter Men Junior C
  5 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 98, Group 2     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4137 Mathias LAVECCHIA  USO47.343Q
2.123 Stian VAN ETTEN  DKIJV49.047 
3.211 Fabio BRACCHI  BOR49.891
4.342 Mika SALOMONSSON  HVHW49.963
 Race 99, Group 2     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.492 Filippo PEZZONI  SES47.865Q
2.1100 Niels BRANDT  STA49.808 
3.24 Malo TILLY  ASMB50.032
4.315 Paulin CUNISSE  CMSG50.304
 Race 100, Group 2     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.210 Edoardo COLTURI  BOR49.066Q
2.13 Nathan MULLER  ASMB49.250 
3.370 HEMZ? Botond  MTK49.342
4.414 Amaury Lucas MARTIN  CGALE50.928
 Race 101, Group 2     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.569 KUN Bence Benedek  MTK48.826Q
2.471 PISTAI Botond  MTK49.144 
3.3105 Senne VAN DE REST  STB49.228
4.232 Rune Bj√∂rn GUSTAVS  ETR49.456ADV
193 Carlo TAGLIABUE  SESP
 Race 102, Group 2     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.474 Elio CALANCA  RPV48.324Q
2.118 Baptiste FAVRE  CST48.868 
3.3117 Ishan OLDEN  SVU51.394
4.212 Andrea BELLOTTI  BOR51.454
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 103, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.29 Pietro ANTONIOLI  BOR46.775Q
2.341 Boet GROENEWEGEN  HVHW47.787Q
3.42 Albie BARLOW  ALD49.515 
4.533 Justus BAUER  ETR49.973
5.1138 Tymeo LIBEAU  USO50.879
 Race 104, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5113 Lowie DEKENS  STKG46.959Q
2.117 John BERNARDI  CPP47.198Q
3.2132 Jesse TUINSTRA  TRL47.690
4.488 Jesper SCHMITZ  SCT48.194
5.396 Camille BIRON  SIDB48.608
 Race 105, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1131 Tsjerk VAN DER MEER  TRL46.438Q
2.2133 Badis BRUGVIN  USF47.815Q
3.3118 Magnus RATDAL  TKK49.140
4.5110 Stijn DE VRIES  STH49.267
5.463 Tim ALTER  MERC-    
 Race 106, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1112 Tijmen VAN LAETHEM  STKG46.674Q
2.472 Kebba NJIE  NSV46.787Q
3.556 Stan DE GRAAF  IHCL47.944 
4.3143 Loy CREMERS  YDS48.085
5.239 Marten TAUBERT  EVD-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports
Bioracer
Impakt Sport
Eraton
Engo
Web-TV