Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-2 - Salt Lake City, U.S.A. - 4-6 November 2022
 
Heats 500 m (2) Men
  9 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarterfinals, total 18 skaters)
 Race 45     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 LEE June Seo  KOR40.391Q
2.146 ZHONG Yuchen  CHN40.656Q
3.28 Seung-Min KWON  USA42.018
4.114 Chun-Chieh LIN  TPE43.073
5.189 Jeremia WIHARDJA  INA43.650
 Race 46     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.78 Andrea CASSINELLI  ITA41.047Q
2.145 Mathieu PELLETIER  CAN41.300Q
3.123 Tobias WOLF  AUT43.841
4.154 Brandon MARSHALL  GBR43.953
 Race 47     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.58 Jens VAN 'T WOUT  NED40.535Q
2.90 Diane SELLIER  POL40.680Q
3.143 Stefan-Alexander KUMURDJIEV  BUL43.236
4.117 Jun-Peng SU  TPE-    
 Race 48     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.75 Melle VAN 'T WOUT  NED41.620Q
2.11 S├ębastien LEPAPE  FRA41.689Q
3.150 LI Kongchao  CHN41.832
4.39 Lucas WAREHAM  AUS42.880
 Race 49     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 KIM Taesung  KOR41.218Q
2.16 Jordan PIERRE-GILLES  CAN42.032Q
3.26 Nico ANDERMANN  AUT42.472
4.190 Anton KHVAN  KAZ-    
94 Lukasz KUCZYNSKI  POLP
 Race 50     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Steven DUBOIS  CAN40.361Q
2.21 Brendan COREY  AUS40.421Q
3.18 Reinis BERZINS  LAT40.502
4.159 Dan IWASA  JPN43.035
5.178 Mateusz MIKOLAJUK  POL45.394
 Race 51     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.55 Denis NIKISHA  KAZ40.253Q
2.85 Andrew HEO  USA41.603Q
3.79 Tommaso DOTTI  ITA41.750
4.23 Yanghun Ben JUNG  GER42.051
5.152 LIU Guanyi  CHN42.236
 Race 52     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.57 Pietro SIGHEL  ITA40.865Q
2.163 LIM Yongjin  KOR40.994Q
3.6 Sjinkie KNEGT  NED41.178
4.175 Lukas MACDONALD  NZL41.700
5.153 Peter RICHES  GBR41.799
 Race 53     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.63 Abzal AZHGALIYEV  KAZ41.111Q
2.62 Kazuki YOSHINAGA  JPN41.647Q
3.185 Marcus HOWARD  USA42.263
4.155 Adam HILL JNR  GBR43.045


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton
Bioracer
Kilimanjaro
Engo
Sebra Sports
Skate-Tec
Impakt Sport
Web-TV