Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
2 TRIVENETO CUP - Pinzolo, Italy - 20 November 2021
 
Quarter Finals 500 meter Junior E Men
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 9, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.231 Ryan ENDRIZZI  RIT1:00.22Q
2.424 Matteo BERTOLDI  SCP1:00.55Q
3.337 Gabriele REBESCHINI  SGR1:10.19 
4.129 Aronne D'INCA'  PDC1:15.51
 Race 10, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 Brian AGNOLI  PDC57.27Q
2.325 Mattia CARLI  SCP59.24Q
3.238 Thomas SLAVIERO  SGR1:00.11 
4.436 Giovanni Sebastiano PRINCIPE  SGT1:06.82
 Race 11, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.123 Lorenzo ANDREATTA  CPP58.44Q
2.333 Erik Heinrich Ludwig FRENEZ  SGT59.06Q
3.421 Luca SOMMADOSSI  SGP59.65 
4.230 Gabriele DE GHETTO  PDC1:08.35
5.526 Sebastian CAROPPO  SKA1:12.22
 Race 12, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Manuel CUNACCIA  SGP57.38Q
2.232 Davis FRANZOI  RIT59.25Q
3.434 Giacomo MOSER  SCP1:00.95 
4.327 Pietro COVELLI  SKA1:13.75
 
Semi Final 500 meter Junior E Men
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 27, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.234 Giacomo MOSER  SCP1:01.70Q
2.138 Thomas SLAVIERO  SGR1:08.94Q
3.330 Gabriele DE GHETTO  PDC1:09.41 
4.427 Pietro COVELLI  SKA1:13.93
 Race 28, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.236 Giovanni Sebastiano PRINCIPE  SGT1:06.88Q
2.529 Aronne D'INCA'  PDC1:08.58Q
3.337 Gabriele REBESCHINI  SGR1:11.35
4.121 Luca SOMMADOSSI  SGP1:13.92
5.426 Sebastian CAROPPO  SKA-    
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 29, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 Brian AGNOLI  PDC57.37Q
2.331 Ryan ENDRIZZI  RIT58.95Q
3.233 Erik Heinrich Ludwig FRENEZ  SGT59.25 
4.424 Matteo BERTOLDI  SCP59.57
 Race 30, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Manuel CUNACCIA  SGP57.50Q
2.223 Lorenzo ANDREATTA  CPP58.28Q
3.325 Mattia CARLI  SCP59.65 
4.432 Davis FRANZOI  RIT59.96
 
Final 500 meter Junior E Men
 Race 41, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Gabriele REBESCHINI  SGR1:01.61 
2.221 Luca SOMMADOSSI  SGP1:04.74
3.327 Pietro COVELLI  SKA1:05.63
4.426 Sebastian CAROPPO  SKA1:23.88
 Race 42, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Giacomo MOSER  SCP1:03.05 
2.438 Thomas SLAVIERO  SGR1:03.53
3.236 Giovanni Sebastiano PRINCIPE  SGT1:06.14
4.329 Aronne D'INCA'  PDC1:07.41
5.530 Gabriele DE GHETTO  PDC1:09.75
 Race 43, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.133 Erik Heinrich Ludwig FRENEZ  SGT59.085 
2.224 Matteo BERTOLDI  SCP59.413
3.325 Mattia CARLI  SCP59.862
4.432 Davis FRANZOI  RIT1:00.271
 Race 44, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.228 Manuel CUNACCIA  SGP56.3234 
2.122 Brian AGNOLI  PDC57.0421
3.323 Lorenzo ANDREATTA  CPP57.6713
4.431 Ryan ENDRIZZI  RIT1:15.398
 
Distance Classification 500 meter Junior E Men
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.28 Manuel CUNACCIA  SGP1341|1|156.32
2.22 Brian AGNOLI  PDC2211|1|257.04
3.23 Lorenzo ANDREATTA  CPP3131|2|357.67
4.31 Ryan ENDRIZZI  RIT481|2|458.95
  Final, Group 2
5.33 Erik Heinrich Ludwig FRENEZ  SGT152|3|159.06
6.24 Matteo BERTOLDI  SCP232|4|259.41
7.25 Mattia CARLI  SCP322|3|359.24
8.32 Davis FRANZOI  RIT412|4|459.25
  Final, Group 3
9.34 Giacomo MOSER  SCP13|1|11:00.95
10.38 Thomas SLAVIERO  SGR23|2|21:00.11
11.36 Giovanni Sebastiano PRINCIPE  SGT34|1|31:06.14
12.29 Aronne D'INCA'  PDC44|2|41:07.41
13.30 Gabriele DE GHETTO  PDC54|3|51:08.35
  Final, Group 4
14.37 Gabriele REBESCHINI  SGR13|3|11:01.61
15.21 Luca SOMMADOSSI  SGP23|4|259.65
16.27 Pietro COVELLI  SKA34|4|31:05.63
17.26 Sebastian CAROPPO  SKA45|5|41:12.22


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Skate-Tec
Impakt Sport
Engo
Web-TV
Sebra Sports