Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
29TH ALTA VALTELLINA TROPHY - Bormio, Italy - 5-7 November 2021
 
Heats 1000 meter JUNIOR B MEN
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 236, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2200 Leon VISSER  SVU1:32.698Q
2.1151 Stan RIJKSEN  NSV1:33.402Q
3.3161 Alessandro BUCCELLINI  SES1:34.912
4.4176 Tibor KOMERICKI  SLO1:36.522
5.59 Giovanni ANTONIOLI  BOR1:39.956
 Race 237, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.198 GRANASZTOI Adam  HUN1:33.386Q
2.485 Lukas KOBUCH  GER1:34.265Q
3.245 Gabriel MATURI PADOVANI  CPP1:34.491
4.5138 OLTI Miklos  MTK1:39.535
5.370 WU Jia Wei David  FTC-    
 Race 238, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1154 Tawan THOMAS  RPV1:30.525Q
2.299 CZANK-VARGA Benjamin  HUN1:31.089Q
3.4115 Jacob OUWENEEL  IHCL1:33.222
4.3162 Pietro GERVASONI  SES1:33.242
5.556 Ede TSCHESCHE  ETR-    
 Race 239, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1158 Bas VAN DER VALK  SCT1:38.116Q
2.2131 Warre NOIRON  IRTA1:38.240Q
3.3137 IMRE Patrik  MTK1:39.108 
4.4191 Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK  STKG1:39.180
5.58 Davide FAIFER  BOR1:40.929
 Race 240, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.344 Alessandro LOREGGIA  CPP1:34.587Q
2.284 Brandon JAHN  GER1:35.890Q
3.5116 Sarp VISSER  IHCL1:37.537 
4.455 Bent SCHOOB  ETR1:39.193ADV
1211 Niels BERGSMA  TRLP
 Race 241, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1160 Lorenzo PREVITALI  SES1:37.719Q
2.2100 SZILAGYI Abel  HUN1:37.883Q
3.3201 Daniel BROUWER  SVU1:37.951 
4.47 Daniele COLA  BOR1:38.578
5.554 Louis ROSS  ETR1:42.727
 Race 242, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.26 Marco COMENSOLI  BOR1:34.341Q
2.4228 Francesco PICCO  VGT1:34.662Q
3.371 GERECZE Adam Jozsef  FTC1:40.606 
1212 Noah VAN RIET  TRLYC
 Race 243, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 CSIZMADIA Mark  HUN1:34.599Q
2.3192 Fré VAN DAMME  STKG1:35.668Q
3.4213 Jurre SYBRANDI  TRL1:35.936
4.286 Rafael SCHLOSSARECK  GER1:36.028


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Impakt Sport
Skate-Tec
Kilimanjaro
Web-TV
Eraton Race Timers
Engo